Gece Öksürük Nedenleri Nelerdir?

Gece Öksürük Nedenleri Nelerdir? Gece Kuru Öksürüğe Ne İyi Gelir? Gece öksürüğü nasıl geçer? Hakkında bilinmesi gereken bazı bilgiler yazımızda.

Gece Öksürük Nedenleri Nelerdir? Gece Kuru Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Gece Öksürük Nedenleri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Gece Öksürük Nedenleri Nelerdir

Solunum yollarında ki, tahriş edicileri temizlemeye destek veren koruyucu kalkan olan öksürük, geceleri uykunuzdan kaldırabilir. Gece öksürük nedenleri solunum sollarında ki sinirlerin enfeksiyon, alerjen vede diğer tahriş edicilerden dolayı uyarılması ile oluşmaktadır. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için gece öksürüğü nasıl geçer? ve gece kuru öksürüğe ne iyi gelir? Sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki Gece öksürük nedenleri nelerdir?

Öksürük bilinmesi gereken en önemli savunma sistemi olduğudur. Öksürüğü geçirmek yerine, öksürüğe etken olan nedenlerin tespit edilip tedaviye başlanılmasıdır. Çocuklar da, bebekler de vede yetişkinler de öksürük tedavisi yaş gruplarına göre farklı yöntemlerle yapılmaktadır. Bazı durumlar da evde öksürük için doğal yöntemlerle öksürüğe iyi gelen şeyleri deneyebilirsiniz. Çocuklar da ve bebekler de gece öksürüğünü genellikle kronik soğuk algınlığı, alerji vede geniz akıntısı tetiklemektedir. Çocuklar da ve bebekler de gece öksürüğüne genellikle kronik soğuk algınlığı, alerji vede geniz akıntısı tetiklemektedir. Çocuklar da ve bebekler de gece öksürüğünü astım da tetiklemektedir. Mide reflüsü bulunan çocukların, yatar pozisyonda iken öksürmesi artmaktadır. Krup hastalığı da gece öksürüğünün nedenleri arasında yer almaktadır. Üst solunum yolu enfeksiyonu olan krup hastalığı, çocuklar da ve bebekler de geceleri havlama sesine benzer öksürük belirtisi ile meydana gelmektedir. Yazımızın devamın giderek gece öksürük nedenlerini ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

Gece Öksürüğü Nasıl Geçer?

Gece Kuru Öksürüğüne Ne İyi Gelir?

Kuru hava solunum yolunu tahriş ettiğinden, uyumadan önce ortamın nem oranı artırılması gerekmektedir,
Reflü kaynaklı öksürükleri engellemek için, uyur iken yüksek yastık kullanılmalı,
Uyumadan önce boğaz pastili tercih etmek, boğazda ki tahrişi azaltarak öksürüğün giderilmesine destek verir,
Mide reflüsünden dolayı olan gece öksürüklerini azaltmak için, uyumadan en az 2 saat önce yemek yenmesi gerekmektedir,
Yatmadan önce bal vede bitkisel çay karışımı içmek, boğazda ki mukusun gevşemesine yardımcı olmaktadır. Araştırmalara göre bal çocuklar da ve bebekler de gece öksürüğünü azaltma da bazı öksürük ilaçlarına göre daha yararlı olduğu belirtilmiştir,
Bol sıvı tüketmek boğazın nemlenmesine yardımcı olarak, tahiş edicilerin etkisini de azaltır. Günde en az 5 bardak su içmek, bitkisel çay ya da limonlu ılık su tüketmek gece öksürüğünü hafifletmektedir.
Ayva çayı, kuşburnu çayı, ekinezya çayı, yaseminli portakal çayı, sütlü bal, pekmez, ıhlamur, zencefil, adaçayı, pekmez, pastil, günde en az 2 lt su ve zerdeçal gibi doğal vede bitkisel yöntemler gece öksürüğünü hafifletir.

Gece Öksürüğü İçin Hangi Doktora Gidilmeli?

Öksürük boğaz hastalıklarının neden olduğu hastalık türlerinden olduğundan kulak burun boğaz doktoruna başvurulmalıdır. Uzun süren öksürük krizine eğer ki ateş, nefes darlığı, göğüs ağrısı, ağızdan kan gelmesi vede beklenmedik kilo kaybı gibi belirtiler de eşlik ediyor ise vakit kaybetmeden doktora görünmelisiniz. Hastalığın altında yatan nedene bağlı olarak doktor tarafından farklı tedavi yöntemleri yapılır. Geniz akıntısının neden olduğu gece öksürüğü tedavisinde doktor antibiyotik reçete edebilir. Astımın tetiklediği gece öksürüğü için doktor genellikle soluk yolu ile alınan reçeteli inhaler ilaçlar vermektedir. Dekonjestan vede boğaz pastili gibi reçetesiz ilaçlar da doktor tarafından tavsiye edilebilir. Bu çözüm yöntemleri doktor gözetiminde olmalıdır. Kesinlikle doktor tarafından önerilmeyen ilaç vede diğer etken maddeler kullanılmalıdır.

Gece Öksürük Nedenleri Nelerdir, en ufak boğaz enfeksiyonun da veya gıcıklanma gibi durumlar da öksürük meydana gelebilmektedir. Kişiler de ise gece öksürüğü uykudan bile uyandıran öksürük türleri arasındadır. Eğer ki sizin de gece öksürük nedenleri nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Gece öksürük nedenleri nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da gece öksürük nedenleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Ses Kısıklığı Neden Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed