Göze Cam Parçası Kaçarsa Ne Olur?

Göze Cam Parçası Kaçarsa Ne Olur? Göze Cam Parçası Kaçması, Göze cam parçası girerse ne yapılmalı?, Hakkında merak edilen bazı bilgileri hazırladık.

Göze Cam Parçası Kaçarsa Ne Olur? Göze Cam Parçası Kaçması

Göze Cam Parçası Kaçarsa Ne Olur
Sayfa İçeriği: Göze Cam Parçası Kaçarsa Ne Olur

Gözler oldukça hassas organdır. Göz sağlığı insan hayatı için dikkat edilmeli ve önemli bir yere sahiptir. İnsan vücudunda olan bir çok rahatsızlık, gözleri etkilemektedir. Yazımızın içeriğinde, siz değerli dostlarımız için göze cam parçası girerse ne yapılmalı? ve göze cam parçası kaçması durumunda yapılmaması gerekenler ile ilgili soruların cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki Göze cam parçası kaçarsa ne olur?

Göz insan sağlığı için, oldukça önemli organdır. Gözler hayatımızın her evresinde, dış etmenlerden etkilenebilir ve kalıcı sorunlarla karşı karşıya kalabilmektedir. Göze kaçan her hangi bir cisim, eğerki doğru tedavi tekniği kullanılmaz ise, körlüğe neden olabilmektedir. Bu durum ise, hayatımızda başamıza gelecek en kötü durumlardan biridir. Göz yaralanmaları, yaralanmanın şiddetine göre farklılık göstermektedir.

Her hangi bir toz parçasıyla, metal bir parçanın göze girmesi kesinlik ile aynı durum değildir. O nedenle ortam ve koşulları kullanarak hareket edilmelidir. Yabancı cismin kaçtığı göz ile, diğer göz kısyalanarak tedavi uygulayabilirsiniz. Yalnız yapamayacağnızı düşünüyor iseniz, göze zarar vermemek adına, yakın sağlık kuruluşuna başvurmak sizin için en doğru karar olacaktır. Göz vücudumuzda en hassas organdır. Bu yüzden yapacağınız en ufak yanlış hareket, hasarın daha ciddi bir duruma gelmesine neden olabilmektedir. Sizde bu durumda gözünüze kaçan yabancı cisim için en yakın sağlık kuruluşuna gitmeniz gerekmektedir. Yazımızın devamına giderek göze cam parçası kaçması durumunda yapılması ve yapılmaması gereken bazı önemli noktaları ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

Göze Cam Parçası Girerse Ne Yapılmalı?

Göze Cam Parçası Kaçması Durumunda Bilemniz Gerekenler

Göz iyice açılarak, gerekmediği sürece hiç kapatılmamalı,
Kesinlik ile kürdan, cımbız, kibrit çöpüyle çıkarılmaya çalışılmamalı,
Göz temiz bir bez ile kapatılmalı ve direk sağlık kuruluşuna gidilmeli,
Göz kesinlik ile ovuşturulmamalı,
Göz doktoruna gidene kadar, hiçbir müdahale yapılmamalı. Çünkü gözde kalıcı hasara meydana getirebilirsiniz.

Göze toz veya kirpik kaçması durumunda; Göz kapağı dikkatli bir şekilde açılarak, göz ışığın olduğu tarafa veya batmayan kısma doğru çevrilmeli. Hijyeninden emin olduğunuz bir nemli bezle, göze kaçan toz parçasını veya kirpiği çıkarabilirsiniz. Göze kaçan cismi gözden almak için, gözünüzü kesinlik ile ovalamayınız. Çünkü toz parçası, gözünüzü çizebilir ve gözünüze zarar verebilir. Göz sürekli kapatıp açılarak, yabancı cismin çıkmasını sağlayabilirsiniz. Eğerki gözünüzde kanlanma oluşmuş ise, gözünüzü çay ile pansuman yapabilirsiniz. Evde bulunan gözyaşı damlasını gözünüze damlatarak, cismin gözden çıkmasını bu şekilde de sağlayabilirsiniz.

Göze Kaçan Cisim Nereye Gider
Göze Kaçan Cisim Nereye Gider

Göze metal veya bir cisim kaçması durumunda, göze hiçbir müdahale yapılmamalıdır. Her iki göz üçgen sargı benzeri bir malzeme ile sarılarak kapatılmalıdır. Daha sonra hasta kişinin göz doktoruna gitmelidir. Göze kırık cam parçası, diken, sivri tel ya da uçan bir metal parçası kaçtığında en korkuç olay yaşanmış olur. Giriş deliği çok küçük bile olsa, göz içine mikrop taşıyarak apse oluşumuna vede körüğe yol açabilmektedir. Ciddi durumlarda göze müdahale etmeden, en yakın sağlık kuruluşuna gidilmelidir. Yapacağınız en ufak yanlış, daha ciddi problemlere neden olacağından vakit kaybetmeden uzman hekime görünmenizde yarar var.

Göze Cam Parçası Kaçarsa Ne Olur, eğer ki sizin göze cam parçası kaçarsa ne olur, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Göze cam parçası kaçarsa ne olur, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da göze cam parçası kaçarsa ne olur, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Yıldız Çiçeği Nasıl Bakılmalı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed