Gripten Kurtulamayanlara Hızlı Kurtulma Öneriler ve Tavsiyeler

Gripten Kurtulamayanlara Hızlı Kurtulma Öneriler ve Tavsiyeler Kış mevsiminde ki soğuklar insanı hastalığa sürüklemekte bunların başında ise grip gelmekte.

Gripten Kurtulamayanlara Hızlı Kurtulma Öneriler ve Tavsiyeler

Gripten Kurtulamayanlara Hızlı Kurtulma Öneriler ve Tavsiyeler
Gripten Kurtulamayanlara Hızlı Kurtulma Öneriler ve Tavsiyeler

Grip, aslında büyütülecek bir hastalık olmasada dinlenmediğinde bir çok hastalığıda tetiklediğini bilmeniz gerekmektedir. Her insan nerde ise, grip’e yakalanması kış aylarında daha çoktur. Kışın grip hastalığına yakalan, hastalar bir türlü gripten kurtulamadım diye yakınmaktadır. Son zamanlarda ise en çok şikayet edilenler arasında ise bir türlü grip ile birlikte geçmeyen öksürük. Şunu unutmamak lazım grip hastalığını öncelikle diğer benzerlik gösteren hastalıklardan ayırılmalı. Ayrıldıktan sonra ise doğru şekilde tedavi uygulanmalıdır.

Bilmeniz gerekirki, soğuk algınlığı ile grip aynı hastalık değildir. İkisinide ilk önce ayırt etmeniz önemlidir. Vücutta ki halsizlik yavaş yavaş gelişiyor, hapşırık, burun tıkanıklığı ile burun akıntısı, boğaz ağrısı, kesik kesik öksürük vede balgamlı öksürük soğuk algınlığı belirtilerindendir. Soğuk algınlığını insanlar genellikle hafif olarak görmekte vede ayakta hafif şekilde atlata bilmektedir.

Grip aslında soğuk algınlığı gibi değildir, grip hastalığı aniden ortaya çıkar. Sabah kalktığınızda kendinizi iyi hissedebilirsiniz ama aradan 4-5 saat geçtikten sonra birden üşüme,aşırı halsizlik,yorgunluk,ateş yükselmesi görülebilmekte. Gögüste rahatsızlık yani baskı ağrı gibi görülebilmekte. Baş ağrısı ile birlikte yaygın vücut. Yorgunluğunuz ise tahammul edilemez hal almaktadır. Kuru kuru öksürükte grip hastalığına eşlik etmektedir. Eğerki virüsü alan kişi 3 gün içinde hasta olmaktadır. Sağlıklı insanlar hava yolu ile hastalığı kaparlar. Bir insanın eğerki virüse karşı bağışıklığı sağlam değil vede korunamaz halde ise, 1 ile 5 gün içinde hasta olmaktadır. Genellikle, toplu ortamlarda, sinema, ibadet yerleri, otobüs gibi yerlerden kişiler hastalığı kolayca kapabilir.

Gripten Kurtulamayanlara Hızlı Kurtulma Öneriler

Grip arkasında geçmek bilmeyen öksürük bırakabilir. Grip uzun süre tedavi edilmeden, geçsede arkasında geçmek bilmeyen öksürük bırakmaktadır. Virüsün hava yollarını hassaslaştırması yüzünden öksürük geçmek bilmez. Hasta olan birey, ısı değişimden,hava kuruluğundan,tozlardan etkilenerek öksürür. Bu sebepten dolayı grip tamamen ortadan kalkana kadar istirahat edilmelidir. Tabiki beslenme düzeninede özen gösterilmeli.

Gripte tedavi süreci çok önemlidirk gribi önleyici tedbirlerini almak gerekir. Hastalığa yakalanmış bireyler öncelikle evlerinde istirahata çekilmeli vede tedaviye biran önce başlamalıdır. Hasta olan kişiler, ateşleri düştükten sonra bir gün sonrası işe başlaya bilirler. Uzman doktor tavsiyesi alınarak öncelikle doktorun hastaya tüm virüsün nasıl bulaştığı anlatmalı, neler yapması gerektiğinide söylemelidir.

Grip İçin Tavsiyeler Öneriler

Grip‘ten kurtulmak için yapmanız gerekenler aşağıda sıralanmıştır. Günlerdir, hatta aylardır geçmek bilmeyen grip hastalığına tavsiyeler.

Yorgunluk, ağrı, burun akıntısı, öksürük gibi şikayetleri olan hastalar ağrı kesici vede antigribal ilaçlar kullanabilir.

Ellerinizi sık vede kurallara göre yıkamak her zaman virüs bulaşımını azaltmaktadır. Elleri yıkarken sıvı sabun kullanılmalı, havlu yerine ise kağıt havlular kullanılmalıdır.

Grip Nasıl Geçer?

Gripte antibiyotikler akla en son gelinmelidir. Gripte antibiyotik gerekmedikçe kullanmayınız. Yalnız komplikasyonlar ortaya çıktığında kullanılması gerekmektedir.

C vitamini alınımı doktora danışmadan yapmayın. Çünkü doktor tavsiyesi olmadan alınan c vitamini gribi önlemenin bir yolu değildir. Zamanla vücudunuzda tehlikeli birikime yol açabilir. C vitamini kış aylarında alınması daha uygundur, bunun içinde doğanın bize sunmuş olduğu c vitamini kaynağını kullanmanız daha yararlıdır. Günde iki adet portakal suyunu içmek c vitamini sağlamanın en iyi yoludur.

Gripten Kurtulamayanlara Hızlı Kurtulma Öneriler ve Tavsiyeler Grip hastalığına yakalanmış bireyler, öncelikle doktora görünmeli vede doktorun önerdiği ilaçları tavsiye ettiği gibi kullanmaları grip hastalığından kurtulmanız için daha önemlidir. Evde kendi yöntemlerinizlede istirihat etmeniz, doğal kaynaklı vitaminler vede ağrı kesiciler ilede kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Gripten kurtulamayanlara hızlı kurtulma önerileri yazımız hakkında soru sormak isterseniz yorum bölümünden bize yazabilirsiniz. Grip hastalığı bilgisinden arkadaşlarınızıda haberdar etmeyi, onlarla paylaşmayı unutmayın onlarda bu bilgiden faydalansınlar.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Sarı Akıntı Neden Olur? Sarı Akıntı Nedenleri ve Tedavisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed