Karıncalanma Deyip Geçmeyin! El ve Ayak Karıncalanması Nedenleri

Karıncalanma Deyip Geçmeyin! El ve Ayak Karıncalanması Nedenleri, bir çok insanın başına gelen karıncalanma bazen günlük yaşamı zorlaştırmaktadır.

Karıncalanma Deyip Geçmeyin! El ve Ayak Karıncalanması Nedenleri…

Karıncalanma Deyip Geçmeyin
Sayfa İçeriği: el ve ayak karıncalanması neden olur, ayak karıncalanması ve yanması, el karıncalanması neden olur, ayak karıncalanması nasıl geçer, el ve ayaklarda uyuşma ve halsizlik, bacak karıncalanması neden olur, ayaklarda karıncalanma ve üşüme,

El vede ayakta karınca oluşumu her insanın başına gelmektedir. Genellikle bu durum insanları, bazen günlük yaşamını bile olumsuz etkileyebilmekte. Dünyada nerdeyse %15’in bu sorundan şikayetci. Karıncalanma aslında önemsenecek bir rahatsızlık olduğunu unutmayalım, çünkü ileri durumları beraberinde bir çok hastalığın habercisi olarakta gelmektedir. Nöropati dediğimiz rahatsızlık genellikle el vede ayak karıncasında görünmektedir. Bu durum genede, sinir hastalıklarında sıkca görünmektedir.

El vede ayak karıncalanması yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilemektedir. kişiler bu duruma ciddi bir rahatsızlık hissi ile bakmasalarda bununla birlikte günlük yaşamları altüst olmaktadır. Karıncalanma ile birlikte kuvvet yada his yakıpları oluşmadan tedavi edilmesi gerekmektedir. Karıncalanma ilerledikçe, kuvvet vede his kayıpları oluşmaktadır, önüne geçilmesi için derhal uzman hekimden yardım alınmalıdır.

KARINCALANMA HANGİ HASTALIKLARA İŞARET EDİYOR?

El vede ayaklarda oluşan karıncalanma bazı hastalıkların habercisi olabilmektedir. En önemlisi ise, diyabet vede b12 vitamin eksikliği gelmektedir. El vede ayaklarda uyuşma genellikle ilk belirtileri olarak gözlenmelidir. Geçmek bilmeyen uyuşmalar vede karıncalanmalar bir uzman hekim tarafından kontrol edilmelidir. Bazı el vede ayak karıncalanmalarında nöropati denilen sinir zedelenmelerinden kaynaklanan hastalıklardan dolayı oluşmaktadır. Genetik olarak, bazı virüsler bağışık sisteminin farklı çalışmasına vede diyabet, guatr, böbrek vede karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara sebebiyet vermektedir. Bunun yanı sıra ise B12 vitamini, folik asit maddelerinin eksikliğine bağlı olarakta görülebilmektedir.

Diyabet
Tiroit bozuklukları
Böbrek yetmezliği

Vücut Karıncalanmaları Ne Zaman Tehlikeli?

Karıncalanma ile birlikte gelen ağrı vede uyuşma oluşumunda his kayıpları görülüyorsa vede bunu tetikleyen kuvvet kaybıda eşlik ediyorsa vakit kaybetmeden nöroloji uzmanına gözükmeniz gerekmektedir. Daha önceden var olan karıncalanma şiddetininizin artması, karakterinin farklı boyutlara gelmesi vede farklı yerlerde hissetmeniz gibi durumlarda doktora danışmanız vede tedavi sürecinin geçiktirilmemesi önemlidir.

Karıncalanma Deyip Geçmeyin, her insanın korkulu rüyası gibi olan karıncalanma aslında önemsenmesi gerekli bir rahatsızlıktır. Her insanda görülebilecek olan karıncalanma, uyuşma gibi sorunlar insan yaşamını zorlaştırmaktadır. El vede ayakta oluşabilecek sıklıkta görülebilecek karıncalanmalar günden güne ilerlemesi durumunda vakit kaybetmeden noröloji uzmanına gözükmenizde yarar vardır. Sizinde el ve ayak karıncalanması hakkında sorularınız varsa bizlere yorum bölümünden yazabilirsiniz. El vede ayak karıncalanması sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması açısından onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Sevdanın Sözleri İle Vurdun Gittin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed