Lejyoner Hastalığı Nedir?

Lejyoner Hastalığı Nedir? Lejyoner Hastalığı Nasıl Bulaşır? Diğer adı ile klime hastalığı olarak ortaya çıkmaktadır, sorunlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Lejyoner Hastalığı Nedir? Lejyoner Hastalığı Nasıl Bulaşır?

Lejyoner Hastalığı Nedir
Sayfa İçeriği: Lejyoner Hastalığı Nedir, Lejyoner Hastalığı Nasıl Bulaşır, Klima Hastalığı, Klima Hastalığı Hakkında Merak Edilenler, Lejyoner Hastalığının Önlenmesi, Lejyoner Hastalığı Belirtileri Nelerdir, Leyjoner Hastalığı Belirtileri, Lejyoner Hastalığı Nerelerden Bulaşır

LEJYONER HASTALIĞINDAN KORUNMAK İÇİN ÖNEMLER

Klima hastalığı olarak, bir çok soruna yol açabilen lejyoner hastalığı aslında bir çok yerden bulaşabilmektedir. Bir çok hastalığa da yol açabilen lejyoner hastağı, zatürre gibi üst solunum yolu problemlerine yol açmaktadır. Peki lejyoner hastalığı yani klima hastalığından nasıl korunmalıyız ve tedavisi nedir detaylarını sayfamızdan bulabilirsiniz.

Havaların ısınması ile insan ferahlamak vede odanın daha verimli , ferah olmasını sağlamak için kullanılan klimalar zamanla hava yollu ile bulaşabilen mikroorganizların da kaynağı olarak karşımıza çıkabilmektedir. Lejyoner hastalı, klima yolu ile bulaşabilen vede klima hastalığı olarak tabir edilebilen ciddi hastalıklarada davetiye çıkarmaktadır. Zatürre gibi üst solunum yolu sorunlarını da beraberinde getiren lejyoner hastalığı hakkında merak edilenleri sayfamızın devamından ulaşabilirsiniz.

LEJYONER HASTALIĞI NERELERDEN BULAŞIR?

Lejyonella bakterileri aslında mekanlarda bulunan yada evinizde bulunun klimanın bakımlarını yaptırmadığınız da ortaya çıkmaktadır. Bir çok yerde oluşabilen bu bakteriler solunum yolu ile insana bulaşabilmektedir. Duş başlığı, sauna, hamam, akarsu, nehir, göl, havuz gibi yerler…

Bağışık sistemi zayıf olan kişilerde, üst solunum yolu hastalığ olarak belirginliğini göstermektedir. Eğerki erken tedavi edilmez ise, akciğere kadar yerleşerek zatürreye çevirmekte.

LEJYONER HASTALIĞI BELİRTİLERİ NELERDİR?

Eklem ağrıları
Halsizlik hiss
Ateşin çıkması
Durmayan kuru öksürük
Balga çıkarmada zorluklar vede balgam çıkarma ihtiyacı
Şiddetli baş ağrısı
Bilinç bulanıklığı, yaptıklarına anlam verememe
Uykuya meyill vede uykusuz olmak
Nefes darlığı çekme

Klima hastalığı olarak bilenen rahatsızlık, nezle vede grip gibi üst solunum yolları gibi belirtti gösteren vede çok kısa sürede alt solunum yollarını da sararak, akciğerde iltihaplanmaya sebep olabilmektedir. Bağışıklık sistemi zayıf olan insanlar daha çabuk yakalanması vede etkilenmesi söz konusu olan klima hastalığı genellikle yaşadıkları ortam vede yaz dönemlerinde olabilmekte. Bu yüzden klimaların kontrolünün yapılıp, yapılmadığına özen göstermelidir.

Lejyoner Hastalığı Nedir yazımız da klima hastalığı hakkında merak edilenleri hazırladık. Bu hastalığın önlenebilmesi için, yaşadığınız evi yada tatile gittiğinizde otel odalarında bulunan klima sistemlerinin uygun şekilde hijyen temizliğine dikkat etmelisiniz. Hastalığının tanısı konulabilmesi için ise, uzman hekim tarafından hastayı özellikle klime hastalığı açısından bakmasıda önemli rol oynamaktadır. Sizinde eğerki lejyoner hastalığı yazımız hakkında merak ettikleriniz vede sormak istedikleriniz varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Oksijen Suyu Sayesinde Saç Açma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed