Mavi Dil Hangi Hastalığa İşarettir…

Mavi Dil Hangi Hastalığa İşarettir…Mavi Dil Neden Olur? Her insanın merak ettiği bazı hastalık çeşitleri vardır, günümüzde araştırmalar oldukça çoğalmakla birlikte, Mavi Dil Hangi Hastalığa İşarettir…

Mavi Dil Hangi Hastalığa İşarettir… Mavi Dil Neden Olur?

Her insanın merak ettiği bazı hastalık çeşitleri vardır, günümüzde araştırmalar oldukça çoğalmakla birlikte Mavi Dil Hangi Hastalığa İşarettir yada mavi dil hangi hastalığın habercisidir diye hep kendilerine sormuşlardır.

Aslına bakarsak uzmanlar bazı araştırmadan sonra sağlıklı dil hangi renk olduğunu açıklamıştır. Sağlıklı dil aslında pembe‘dir. Yanlız farklı renkli dillerin getirdiği hastalıkları gelin birlikte görelim, öğrenelim…

Dil Renklerine Göre Hastalık Belirtileri?

Mavi Dil Hangi Hastalığa İşarettir

Diliniz mavi ise, böbrek rahatsızlığınız olduğunun anlamına gelmektedir. Dikkatli davranmanızda fayda vardır bir hekime gözükmeniz sizin için yararlı olacaktır.

Normal dil uzmanların araştırmalarına göre, pembedir. Dil’de çatlak ve orta kalınlıkta olmamalıdır. Üzeri her zaman beyaz vede nemli yapıdadır. Tabi ki bu durum her dilinizin, pembe olmadığında hemen kötüye yorumlamakta doğru değildir.

Eğerki B vitamini ve demir eksikliğiniz var ise kırmızı dil renginden belli olmaktadır.

Kalp rahatsızlığınızın belirtisi ise dilinizin parlak kırmızı renkte olduğuna işaret olup, eğerki parlak kırmızı renkte ise diliniz kalp rahatsızlığınızı göstermektedir.

Yüksek kolesterol hastalığınızı en iyi mor dil ile anlarsınız, eğerki diliniz mor ise kalp sorunlarında ki yüksek kolesterol hastalığınızın habercisidir.

Beyaz dil renginde aslında hücrelerin öldüğünü göstermekte ve bu durumda Vitiligo hastalıkta eller, ayaklar, yüz ve dudak renginde koyulaşma görülmektedir…

Dilde beyazlık tiroid, addison hastalığı, hormonal sorunların olabileceğinin habercisi olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Bununla birlikte dirseklerde, morarmalar, morluklar görülebilir.

Yüksek kolesterol seviyesinin haberci ise, dilde sararmanın yani sıra dirsekler, dizler eller, ayaklarda sarı renk görünebilir.

Bu belirtiler genellikle her insanda olacak diye bi kayde yoktur. Tabikide, her insanda bazen ister istemez yaşam tarzlarında olumsuzluklar olabilir, hemen karamsarlığa kapılıpta kendi kendilerine teşhis koymak doğru bir yol değildir.

En iyi yolu hekimden yardım alarak vede gerekli muayehane olunduktan sonra hekiminiz tarafınıza gerekli açıklamayı yapacaktır. Sağlığınıza değer vererek, yaşam tarzınızı daha enerjik bi hal almasına özen göstermeniz, sizin için daha bi verimliliktir.

Ağız ve dil temizliğinize önem verin!

Dil Temizliği Nasıl Yapılmalı?

dil-temizliği

Öncelikle dil temizliğini yapmadan önce, sigara kullanıyorsanız bırakmalısınız. Temiz ve sağlıklı ağız sigara kullanmamaktır.

Dil temizliğinizi, genellikle banyodan sonra yapınız vede bunu sıkı sıkı alışkanlık haline getiriniz. Çünkü devamlılık çok önemlidir. Gerekirse her gün yapın. Ama mutlaka banyodan sonra yapmanızda fayda var.

Dil temizliği için kullandığınız aparatlarında, titizliği önemlidir. Onlarıda arada bir temizlemenizde yarar vardır. Aparatların temizliğine özen göstermelisiniz.

Ağızınızın temizliği için gargara kullanmanızda fayda vardır. Dil temizliğinizde, dilin üzerini kazıyarak bıraktığınız kalıntıları gargara ile yok edebilirsiniz. Daha ferah bi ağız temizliğiniz için. Dilinizi komple dışarı doğru çıkartıp, arkadan öne doğru kazınarak temizlenmeli. Yanlız unutmayın ki, fazla sert vede fazla bastırarak yapmayınız yoksa diliniz tahriş olur.

Dilinizi temizlemeye başlamadan önce, uygun aparatları seçmelisiniz. Gerekirse, diş fırçasının arkası ile de, dilinizi temizleye bilirsiniz yalnız dediğimiz gibi fazla bastırıp, tahriş etmeyiniz. Dokunuza zarar verebilirsiniz…

Nasıl dil temizliğinin yetersiz kaldığı anlarım yada anlaşılır?

1- Eğerki dilinizde ciddi manada renginde değişik varsa.
2- 2 haftadan fazla sürede dil üzerinizde kalıcı tabak oluşmuş ise…
3- Dilinizde çok şiddetli bir sızıntı veyahut ağrı var ise vakit kaybetmeden bir doktora gözükmenizde fayda vardır.

Universal Copy’i indirin

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Karşındakine Sarılma Hissi Veren 10 Duygu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed