Tırnak Bakımının Önemi Nelerdir?

Tırnak Bakımının Önemi Nelerdir? Tırnak bakımında dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir, nelere dikkat etmemiz gerekmektedir…

Tırnak bakımı; Her insan tırnaklarına düzenli şekilde bakım yapması gerekmektedir, aslında bayanlar bunu sıklıkla yapmaktadır. Yalnız bilinmesi gerek ki tırnak bakımı sadece bayanlar için geçerli değildir, erkek bireyler içinde tırnak bakımı önemlidir. Çünkü tırnakların içinde biriken bakteriler oldukça çoktur, en çok mikrop tırnakların içinde birikmektedir, buda düzenli şekilde düzenli tırnak kesilip, bakımının yapılması lazımdır.

Tırnakların düzenli kesilip, düzenli bakımını yapmak için peki neler gerekli?

Aslında tırnak bakımını 3 adımda düzenli şekilde yapabilirsiniz…

1.Tırnak Kesimi
2.Tırnak Törpüleme
3.Kütikül Temizliği

Bunları ele alacak olursak, tırnaklar günlük bakımdan geçmelidir ama iş yoğunluğundan haftada 1 kez uygulanması lazımdır.

tirnak-bakimi-tirnak-kesimi

Tırnak kesimi Her hafta sonu yapılması gereklidir. Düzenli şekilde kesilen tırnaklar, düzenli şekilde uzamaktadır. En önemlisi tırnaklarınızı ısırarak koparmamanızdır. Tırnak yeme alışkanlığınız varsa vazgeçin. İyi sonuçlar vermemekle birlikte, tırnaklarınızın içinde mantarlara yol açmaktadır.

Tırnak Bakımının Önemi Nelerdir?

Tırnak Törpüleme Aslında bunu, günlük olarak yapabilirsiniz. Her gece yatmadan önce, yarım saate yapılacak birşey tırnaklarınızın içi temiz olacaktır. Mikropları temizlediğinizde ellerinizi güzelce, bakım kremleri ile temizleyiniz ve daha sonrada güzelce yıkayınız…

Kütikül Temizliği Buda tırnaklarınızı enfeksiyondan korur. Yalnız görüntü bakımından sizi rahatsız ettiğini düşünüp kesmek isterseniz ellerinizi bir nemlendirici yardımı ile sürüp sonra kütikül temizliğinizi yapabilirsiniz. Bunuda haftada 1 defa yapmanız uygundur.

Hiç düşündünüz mü tırnakların günümüzde yediklerimize buluşan mikropların bizi hasta yaptıklarını… Kolay yoldan hasta olduğumuzu unutmayalım, tırnak temizliği çok önemlidir.

Tırnak Mantarına Karşı Tırnaklarınızı Koruyunuz. Tırnak mantar oluşumu, tırnaklarınızın yapısını etkilemektedir onun için düzenli şekilde tırnaklarınızın bakımını eksiksiz olarak yapınız. Kullandığınız nemlendiricilerede dikkat ediniz. Tırnaklarınızın renginde değişme olduğunu gördüğünüzde hemen hekime gözükmenizde yarar vardır. El tırnaklarında oluşan mantarlar, genellikle 3 ile 6 ay arası tedavi süreci vardır. Ayak tırnakları için ise 1 sene olmaktadır bu tedavi yöntemleri ise lazer tedavidir.

Seçtiğiniz yanlış ayakkabı vede yanlış tırnak kesimleri tırnak batmasına neden olmaktadır. Sıkı aldığınız ayakkabılar tırnaklarınıza zarar vermektedir. Tırnak batmasıda çok önemli bir hastalıktır. Tırnak Kesimi, yaparken dikkat etmeniz gerekmektedir.

Sizlere bu yazımızda tırnak bakımı, tırnak kesimi, tırnak batması, tırnak mantarı hakkında bilgi verdik. Umarım bilgimizden birşeyler sunabilmişizdir, sizinde merak ettiğiniz tırnak bakımı ile ilgili sorunlarınızı bize yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed