WordPress İçin Etkili Kullanılabilecek 10 Seo Eklentisi

WordPress İçin Etkili Kullanılabilecek 10 Seo Eklentisi

Seo İçin Etkili Kullanılabilecek 10 Eklenti, seo ile ilgili olarak yazımızda sizlere wordpress temalarınızda en etkili kullanabileceğiniz eklentileri sıralayacaz.

Günümüzde, çok sayıda google arama moturunda siteler bulunmakta. Bazı siteler kendi rekabet siteler ile çekişmeli hal almaktadır. Bunun yanı sıra ise sitenizde bazı çalışmalar yaparak googlede üst sıralarda yerinizi ayırabilirsiniz, bunun yanı sıra ise seo eklentileri gelmektedir.

WordPress temalarında seo eklentilerini kullanmak oldukca kullanışlıdır vede sitenizi daha üst düzeye taşımaktadır. Yanlış seo yaparsanız siteniz ilerleme sarf etmez, gerileme yapar. Onun için bazen dikkat etmelisiniz. Spam yapmak ise googlenin gözünde düşüş yaşamanıza vede ceza almanızı sağlar, onun için elinizden geldiğince dikkat etmeniz sitenizi titizlik ile inceleyip seo yapmanız lazım.

Tema tasarımlarınızda seo yapmanız ilerleyen zamanlarda işinize çok yarayacak ve arama Motoru optimizasyonu sitenizi üst düzeye taşıyacaktır. Bu iş biraz sabır işidir, acele etmeden çalışmalarınıza devam etmeniz sizleri güzel webmaster yapacaktır.

Seo İçin Etkili Kullanılabilecek 10 Eklenti

wordpress-seo-eklentisi

En İyi SEO Eklentileri Nelerdir?

Sizler için hazırlamış olduğumuz seo eklentilerini gelin birlikte inceleyelim, hepsi işinize yarayacak. Önemli olan dikkatli kullanıp, eksiksiz kurulum yapmanız. Çok abartılı ilerledikçe her güncel içerikler başlı başına seo istemektedir.

WordPress İçin Etkili Kullanılabilecek 10 Seo Eklentisi

Seo Eklentileri:

1.SEO Internal Links: Site içi bağlantı, çok güzel bir seo eklentisidir. Kullanılması önerilmektedir…

2.All in One SEO Pack: All in one seo pack eklentisini nerdeyse tüm webmasterlar kullanmaktadır, wordpress kullanan kişiler bu eklentiyi yüklemeleri lazım. Seonun olmazsa olmaz eklentisidir.

3.Yoast SEO: Yoast seo, eklentisi aslında seoda en derin, en mükemmel seo eklentisi diyebiliriz. Bu eklenti yalnız profesyonel webmasterlar içindir. Eğerki en ufak ayarı yanlış ayarlanırsa siteniz googlede yanlış yönergelere maruz kalır. Onun için ayarlarını dikkatli bir şekilde yaparsanız bu eklentiyi tavsiye edebiliriz.

4.WP Social SEO Booster: Arama motorları, sosyal medyadan gelen sinyalleri seçerek kullanmaktadır. Bu eklenti sayesinde arama motorları sosyal medyalardan gelen organik trafiğinizi muhteşem hale getirecektir.

5.SEO Friendly Images: Eklenti sayesinde, resimlerinizi optimize etmenize olanak sağlamaktadır. Eğerki resimlerinizi google görsel aramalarında bulmak istiyorsanız bu eklenti tam size göredir.

6.SEO by Squirrly: Seo by squirrly eklenti sayesinde içerik oluşturmanıza yardımcı olur. Hem botlar için, hemde insanlar için optimize eder. Haftada 1 kere seo denetimi yapar.

7.Redirection: Arkadaşlar redirection seo‘da olmazsa olmaz gerekli bir eklentidir. Bu eklentiyi tüm webmasterlara öneriyoruz. Kırık linklerinizi bulmanızı kolaylaştırır vede varsa kolayca yönlendirmenizi sağlar. Htaccess, düzenleme aracıdır kısacası…

8.Broken Links Checker: Redirection, gibi görevlerinin birebir aynısı olmasada buda kırık linkleriniz için, hem yorumlarınızı, hem sayfalarınızı hemde gönderilerini izler. WordPress tablosunda kırık linklerinizi size bildirir. Unutmayın ki, kırık linkleriniz googlede sizi etkilemektedir.

9.Google XML Sitemap: Seonun olmazsa olmasından, google xml sitemap, eklentisi aslında yoast seo eklentisinde bulunan bir özellik ama bu eklenti 10 yıldır hala kendini göstermektedir. Bu eklenti sayesinde site haritanızı oluşturursunuz vede Google, Bing ve Yahoo arama motorları sitenizi taramaya yardımcı olursunuz. Seonun en etkili eklentilerinden biridir tavsiyemiz kullanmanızdır..

10.SEOPressor En son eklentimiz olan Seopressor organik trafiğinizi arttırmak için kullanılmaktadır. Blog yayınlarını optimize etmeye yardımcı olabilecek eklentidir. Az kullanan kişide olsa, bu eklentiyi kullanmanızda siteniz için yararı vardır.

Seo Eklentileri Kısaca Belirtmek Gerekirse;

-SEO Internal Links
-All in One SEO Pack
-Yoast SEO
-WP Social SEO Booster
-SEO Friendly Images
-SEO by Squirrly
-Redirection
-Broken Links Checker
-Google XML Sitemap
-SEOPressor

Yazımızın sonuna gelirken, sizinde önerdiğiniz seo eklentilerini bizlere bildirirseniz, onlarıda listemize alırız. Bize yorum yaparak destekte bulunabilirsiniz. İstek vede şikayetlerinizi yorumla bildiriniz. Sizlere daha iyi bilgiler sunmak için uğraşmaktayız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed