Alexa Nedir? Alexa Ne İşe Yarar?

Alexa Nedir? Alexa Ne İşe Yarar? Web Sitemiz İçin Alexa’ın Faydaları Nelerdir, Sitemize Neler Kattığını Öğrenebileceksiniz…

Alexa Nedir? : Alexa, Amazon şirketi tarafından geliştirilen dünyaca tüm web sitelerini belirli kriterlere göre sıralamaya sokan bir sistemdir. Alexa, aslında önemli gibi görünsede okadar, önemli değildir. Bazı web site sahipleri, alexa türkiye sıralamasında düşürmeye çalışmak için sıralamasını bazı illegal yollar denemektedir, buda google arama motoru gözünde sitenizin kötü değere gelmesini sağlamaktadır.

Pagerank, değerinin anlamını yetirmesiyle birlikte artık günümüzde alexa değerleri reklam verenler açısından dahada değerlenmiştir.

Aslında sitenizin sıralamasını sitenize giren ziyareçi sayısı belli etmez, ‘Alexa Toolbar‘ kullanmayan kullanıcı alexa sıralamanızın düşüsünü etkilemeyecektir. Alexa Toolbar, kullanarak sitenizi ziyaret eden kullanıcılar alexada sitenizi sıralamalarda düşüşe sokacaktır.

O yüzden her giren ziyaretçinin bilgisayarında Alexa Toolbar yüklü olması lazımdır. Alexa Toolbar giren ziyaretçiler sitenizi alexa değerinde yüksek yerlere taşıyacaktır…

Alexa, aslında en çokta reklam verenleri ilgilendiriyor. Alexa sıralamanız iyi yerde ise, reklam verenler size reklam vermektedir. Sitelerinden para kazanmak isteyen web site sahipleri, alexa değerine önem vermektedir. Alexa sıralaması onlar için önemli unsurdur.

alexa-nedir-alexa-ne-işe-yarar

Eğerki alexa sıralamanızı sorgulatmak istiyorsanız; “www.alexa.com/siteinfo/kardesiz.net” şeklinde tarayıcı çubuguna yazabilirsiniz. Siteinfo yanında ki siteyi kendinize göre değiştirin…

Alexa’ya üye olmadan siteniz alexa’ya eklenir, yalnız siteniz daha çabuk eklenmesini istiyorsanız, daha çabuk giriş yapmasını diliyorsanız alexaya site eklemek için kaydolun.

Bir kaç bilgi vermek gerekirse, alexa sıralamasını iyi yere getireceksiniz diye google’in gözünden düşmeyin. Sitenizi güncel tutun, her zaman güncel içerik girdiğinizde emin olun ki alexa sıralamanızda organik hit gelişine göre güzel yerlerde olacaktır. Sitelerini yeni açanlar, 1 ay düzenli şekilde içerik üretirlerse, emin olun oluşumları mükemmel olacak vede alexa sayesinde mükâfat olarak değerlendirilecektir. Sabır paslanmaz demir gibidir. Sabredin sadece.

Alexa Nedir? Alexa Ne İşe Yarar?

Alexa sitenizin türkiyede sıralamasının değerini göstermektedir. Sitenizin durumunun nasıl olduğunu ve kalitesini belirlemektedir. Rekabet siteler ile sıralama arasında gelip, gitmektedir. İyi bir site sahibi her zaman alexa sıralamasında güzel yerde, türkiye sıralamasında kendini kanıtlamıştır.

Alexa hakkında bilmediklerinizi bize yorumla sorabilirsiniz, Alexa hakkında öğrenmek istediklerinizi yardım ihtiyacınız olduğunda yardımcı olabiliriz. Bu yazımızda size alexa nedir hakkında bilgi verdik, alexa ne işe yaradığını belirttik umarım işinize yarar fayda sağlamıştır desteklerinizi esirgemez yazımızı paylaşırsanız seviniriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed