Vitamin Eksikliği Bu 10 Belirtiyle Kendini Belli Ediyor Vitamin Eksikliği Belirtileri

Vitamin Eksikliği Bu 10 Belirtiyle Kendini Belli Ediyor Vitamin Eksikliği Belirtileri günümüzde kolay olarak anlaşılmamaktadır. Vitamin eksikliği aslında insan için çok önemlidir. Vitamin, kaybeden yada tam vitamin alamayan insan halsiz durumdadır. Bu yazımızda size vitamin eksikliği nasıl kendini belli eder onu anlatacağız.

Vitamin Eksikliği Bu 10 Belirtiyle Kendini Belli Ediyor Vitamin Eksikliği Belirtileri

Vitamin Eksikliği Bu 10 Belirtiyle Kendini Belli Ediyor
Vitamin Eksikliği Bu 10 Belirtiyle Kendini Belli Ediyor

Bedeninizi doğru şekilde kullanabilmeniz için, vitaminlerin doğru şekilde alınması çok önemlidir. Vitaminsiz bir insan bazı belirtiler ile hasta olabilir. Vücut içinde ki tüm organları vede sistemleri etkileyen vitamin yetersizliği insanı yaşamı boyuncada zor durumda bırakmaktadır. Doğal yollar ile elde edilen vitaminler yetersiz kalıyor ise, uzman bir hekime danışarak vitamin takviyesinde bulunmanızda fayda vardır.

Aşağıda yazacağımız 10 belirtiyle kendini göstermekte olan vitamin eksikliği, bu belirtiler ile belli olmaktadır bu yazacağımız belirtileri önemsemenizde yarar var!

Vitamin Eksikliği Belirtileri

Vitamin Eksikliği Belirtileri
Vitamin Eksikliği Belirtileri

1- Görmede Problem Yaşama

Görmede problem yaşayan kişiler A vitamini eksikliğini belirtileri olduğunu söyleyebiliriz. A vitamini gece görmede destekci vitamin türüdür.

2- Uzun Süren Yorgun Haller

B1 vitamini eksikliği bulunan insanlarda, uzun süre yorgun haller görünmektedir. Zihin bulanıklığı, fiziksel koordinasyon bozukluğu hissedilmesi gibi. Beyin enerjisi için B1 vitamini gerekli olduğunu unutmayın.

3- Dil Vede Deride Ki Çatlaklıklar

B6 vitamini eksikliği olan insanlarda, dil vede deri çatlaklık hastalıkları görünmektedir. Bu hastalık B6 vitamin eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Vitamin eksikliğinde, hücre yenilenmesi yavaşlamaktadır.

4- Kansızlık

Kansızlık, vitamin eksikliğinizin işareti olabilir. Kansız olduğunuzu düşündüğünüzde, doktorunuza başvurup kan değerlerinizi ölçtürünüz. B9 vitamin eksikliği vücutta kansızlık oluşmasına neden olmaktadır.

5- Zihinsel Yorgunluk

B12 Vitamin eksikliğiniz var ise, zihinsel yorgunluk içine düşebilirsiniz. Eğer uzun süreli unutkanlık, hafıza kaybı, konsantre gibi sorunlarınız varsa B12 vitamin eksikliğiniz olduğunu düşünmelisiniz.

Vitamin Eksikliğini Anlamak İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Vitamin Eksikliğini Anlamak
Vitamin Eksikliğini Anlamak

6- Ciltlerde Kolayca Oluşan Morarmalar Vede Çürükler

C vitamini eksikliği olan insanlarda çok görülen bir durumdur. Eğerki cildinizde, morarmaların yada çürüklerin kolay bir şekilde oluşması c vitamini eksikliğinize işaret etmektedir.

7- Kemik Ağrıları

Kemikleriniz ağrıyor vede bu ağrılarınıza çözüm bulamıyorsanız D vitamini eksikliğiniz var demektir. D vitamini eksikliği kemik erimesi olarak gözlemlenmektedir.

8- Kas Kaybı

E vitamini eksikliğiniz varsa, kaslarda zayıflama görülmektedir. Gün geçtikce ise kaslarınız güçsüzleşecektir. Zamanla ise zayıflama görülecektir.

9- Aşırı Kanama

Bayanların regl kanaması genellikle, aşırı kanama görülüyorsa K vitamini eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Sebepsiz yere diş eti, burun kanamalarıda görülüyorsa kişide K vitamini alması gerekmektedir.

10- Cansız Tırnak Ve Saçlar

H vitamin eksikliğiniz varsa eğer ki, saçlarınız vede tırnaklarınız cansız bir şekilde olmaktadır. B7 vitamin eksikliği olarakta bilinen, H vitamini saçlarda kepeklenme, dökülme, kırılma, cansızlık, tırnaklarda çabuk kırılma gibi sorunlar yaşıyorsanız B7 vitamini takviyesi almanız gerekmektedir.

Vitamin Eksikliği
Vitamin Eksikliği

Vitamin Eksikliği Bu 10 Belirtiyle Kendini Belli Ediyor Vitaminler bilmeniz gerekli ki vücudumuz için çok önemlidir, eğerki eksikliğini hissettiğimiz zaman doktora danışmakta yarar vardır. Siz değerli dostlarımız için bu yazımızda vitamin eksikliği 10 belirtiyle kendini nasıl belli ediyor hakkında bilgi verdik. Eğerki sizde bu yazımızı yararlı bulduysanız bize destek olmanız açısından arkadaşlarınızında bilgi sahibi olmasını sağlayarak paylaşmayı unutmayın.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Sony Yeni Tasarım Müjdesi Ünlü Tasarım Çizgisinden Vazgeçebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed