Modem Ne İşe Yarar?

Modem Ne işe Yarar? Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir? Modem ayarları nasıl yapılır? İle ilgili bilinmesi gereken bazı bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Modem Ne İşe Yarar? Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Modem Ne işe Yarar
Sayfa İçeriği: Modem Ne işe Yarar

Modem, telefon hatları aracılığı ile internete bağlanmaya yardımcı cihazlardır. Modem ile internete bağlanabilen cihazlar, bilgi alışverişine vede haberleşmeye imkan sağlamaktadır. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için modem nedir? vede modem ayarları nasıl yapılır? Sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki Modem ne işe yarar?

Modem çeşitleri arasında kablosuz vede kablolu çeşitleri yer almaktadır. Bağlantı hızları, giriş portları vede bağlantı mesafeleri en önemli özelliklerdir. Bu modemler birim zamanda aktarım yapabildiklerinden, genellik ile veri miktarı üzerinden çeşitlere ayrılmaktadır. Bu miktarın ölçümü de genellikle bit/s olarak hesaplanmaktadır. Dahili modemler vede harici modemler olmak üzere iki çeşit farklı modem bulunmaktadır. Dahili modemler; bilgisayarın ana veri girişlerine takıldıkları için, görevlerini daha efektif gerçekleştirmektedir. Harici modemler gibi cihazın seri portlarını meşgul etmiyorlar. Yazılımsal COM port üzerinden çalışmaktadır. Sabit seri portlar kullanmadıklarından, üzerinde yer alan jumperlar aracılığı ile ayarlanabilmektedir.

Modem Ne İşe Yarar

Tüm gücünü monte edildiği cihazdan dahili biçimde almaktadır. Ses ayarları yapmak ise, yazılım kontrolünün elinde olmaktadır. Harici modemler; cihazlara kablo ile dışarıdan bağlanan modem çeşidi olmaktadır. Bu modem çeşidinde, yer alan telefon hattı ile modemin ineternete girecek cihaz ile bağlantısını yapacağı kablonun giriş-çıkış birimleri vede harici modemin gücü için farklı bir giriş daha yer alır. Harici modemlerin kutu formları daha yaygın olmaktadır. Bu modem türündeki cihazların, ön yüzeylerin de genellik ile kullanıcılara modemin aktifliğini gösteren ışıklar yer almaktadır. Yazımızın devamına giderek modem şifresi nasıl değiştirilir? İle ilgili daha fazla bilgileri bulabilirsiniz.

Modem Ayarları Nasıl Yapılır?

Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Modem şifresi değiştirmek için, kullanmakta olduğunuz modem markasına göre değişiklik göstermektedir.

TTNET Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?

TTNET modem şifresini değiştirmek için, ilk yapmanız gereken arayüze giriş yapmanız lazım. Bunun için de, kullanmakta olduğunuz tarayıcının adres çubuğuna ‘192.168.1.1 ya da 192.168.2.1‘ yazmanız yeterlidir. Eğer daha önce kullanıcı adı ve şifre değiştirmediyseniz iki yere de ‘admin‘ yazmanız yeterlidir. İki yere ‘admin’ yazdığınız da kabul etmez ise, kullanıcı adına ‘admin‘ şifre kısmına da ‘ttnet‘ yazabilirsiniz. Modem arayüzüne bağlantı sağladığınız da şifresini kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

SUPERONLİNE Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Superonline modem şifresi değişmek için yapmanız gereken, tarayıcınızın adres çubuğuna ‘192.168.1.1‘ yazın. Daha sonra kullanıcı adına ‘admin‘ şifre kısmına ise ‘superonline‘ yazarak modem arayüzüne giriş sağlayabilirsiniz. Modem arayüzüne bağlantı sağladığınız da, şifre işlemlerinizi oradan kolaylıkla yapabilirsiniz.

AİRTİES Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?

AİRTİES modem şifresi değişikliği için öncelik ile, tarayıcınızın adres çubuğuna ‘192.168.2.1‘ yazın ve entera basın. Modemin varsayılanın da şifre olmadığı için, bu alanları boş şekilde bırakarak enter diyebilirsiniz. Arayüzüne giriş sağladığınız da, şifre işlemlerini menü aracılığı ile kolaylıkla yapabilirsiniz.

Turkcell Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Öncelikle tarayıcınızın adres çubuğuna ‘192.168.1.1‘ ip adresini yazarak enter deyin. Hata alırsanız ‘192.168.2.1‘ deneyebilirsiniz. Burada kullanıcı adı yerine ‘admin‘ şifre yerine ise ‘superonline‘ yazarak arayüze giriş yapabilirsiniz. Arayüze bağlantı sağlandığında, menü kısmından şifre değişikliğini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Vodafone Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Vodafone modem şifresi değişikliği için, tarayıcınızın bağlantı çubuğuna ‘192.168.1.1‘ yazarak enterlayın. Karşınıza genel giriş ekranın da, kullanıcı adı ve şifre kısmına ‘admin‘ yazarak giriş yapın. Daha sonra kablosuz ağlar bölümüne tıklayın. Buradan ise kablosuz şifre ekranından, kolaylıkla şifre değişikliği yapabilirsiniz.

Modem Şifresini Unuttum Ne Yapmalıyım?

Modem Ne İşe Yarar

Turknet Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Turknet modem şifresini değiştirmek için, öncelik ile tarayıcınızın adres çubuğuna ‘192.168.1.2 ya da 192.168.2.1‘ yazarak bağlantı sağlayabilirsiniz. Giriş ekranında ise şifre alanına genellikle ‘admin‘ – ‘1234‘ yada ‘turknet‘ şifrelerinin birini yazarak giriş yapabilirsiniz. Giriş sağlandıktan sonra, menü bölümünden kolaylıkla şifre değişikliği yapabilirsiniz.

Modem şifrenizi unuttunuz ve modeme reset atmak istiyorsanız. Her modemin arkasında ya da yan tarafında reset düğmesi bulunmaktadır. Genellikle içe doğru olduğundan ince iğne ile bu düğmeye 10 saniye boyunca basılı tutulmalıdır. Modem açıldığında da, internet tarayıcınız ile, size verilen kullanıcı adı vede şifreyle birlikte arayüze giriş sağlayıp, şifre değişikliği işlemlerini yapabilirsiniz.

Modem Ne İşe Yarar, şifreniz kolay tahmin edilebilen, şifre olmamalı ve rakam, harf vede sembollerden oluşmasına özen gösterin. Harf kullanır iken, büyük küçük harfleri karışık biçimde tercih etmek vede aralarına da semboller ile rakamlar ilave etmek iyi bir yöntemdir. Bu şekilde yeni oluşturduğunuz şifreler güvenli vede kırılması zor olacaktır. Eğer ki sizin de modem ne işe yarar, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Modem ne işe yarar, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da modem ne işe yarar yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Mamografi Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed