Stalk Nedir? Stalk Kullananlar Neler Yapıyor? Stalk Anlamı Nedir?

Stalk Nedir? Stalk Kullananlar Neler Yapıyor? Stalk Anlamı Nedir? Sosyal medya kullanıcıların artmasıyla teknoloji gelişimde gelişmeler.

Stalk Nedir? Stalk Kullananlar Neler Yapıyor? Stalk Anlamı Nedir?

Stalk Nedir
Stalk Nedir

Teknoloji’in gelişmesiyle sosyal medya kullanıcıların hesaplarında bir diğer kişi tarafından gözetlemesine Stalk denir. Bir çok insanın dilinden düşmeyen Stalk aslında insanların birbirini takip etmesi, gözetlemesi anlamı taşımaktadır. Sosyal medya ağlarında artık günümüzde yaşlısından tutun, gençine kadar her türlü insan bulunmaktadır. Bu insanların ise kullandıkları kelime “Stalk” olmaktadır.

Stalk, kelimesi aslında sosyal medyada gününü geçiren bir kişinin yapmış olduğu yalnız farkında bile olmadığı eylemdir. Stalk anlamı ise, bir kişinin sosyal medya üzerinden bir diğer hesabı incelemesi, araştırması yada gözetlemesi anlamı taşımaktadır. Bu gibi durumlar tüm sosyal medyada vakit geçiren insanlar arasında görünmektedir. Kimi insan hoşlandığı kişinin hesabını gözetlemekte, incelemekte iken bir başka insan ise farkında olmadan incelediği insanların hesaplarına bakmaktadırlar.

Stalklamak Nedir?

Aslında Stalk eyleminin yapılmasının yanı sıra, stalk eylemi yapırken aynı anda stalklamak ettiğinide bilmesi gerekmektedir. Bir insan sürekli başka hesapları, gözetleme yada inceleme içerisinde ise buna Stalker denmektedir. Sosyal medya artık hayatımızın bir parçası olduğundan, günümüze kazınan bir kelime olarakta stalk insanlar arasında çok duyulur oldu. Eski’den en çok kullanılan stalk sosyal ağ platformu facebook olurken, artık günümüzde en çok stalk yapılan sosyal ağ platformu instagram olarak görünmektedir.

Günümüzde, sosyal medya hesaplarında bir çok kesim yer almaktadır. Bir çok ünlü sanatçı, oyuncu, manken gibi ulaşmak bir hayli kolaylaştı. Artık onlarıda sosyal medya hesaplarından bulmak vede stalklamak mümkün.

Sosyal Medya’da Özel Hayat

Sosyal medya ilerledikçe, mahremiyet’de artık insan dilinde çok konuşulur oldu. İnsanlar artık sosyal medya hesaplarında tüm özel hayatlarını paylaşırken. Onlarıda gözetleyen, yada inceleyen yani kısaca stalk yapan kişilerde haklarında daha fazla bilgiler toplayıp, ögrenebiliyorlar. Aslında stalk eylemi çok masumca bir hal olarak dursada, bir çok taciz olaylarıda sosyal medyada görünmektedir. Bu gibi durumlarda insanlarında, sosyal medya hesaplarında paylaşımlarına dikkat etmelerine özen göstermeleri lazım. Daha çok bu anne vede babanın çocuklarının sosyal medya hesaplarını takip etmelerini vede onları bu gibi durumlarda uyarmaları gerektiğini birkez daha burdan hatırlatalım.

Stalk Nedir, yazımızda siz değerli dostlarımıza sosyal medyada insanların gözetlemek istediği hatta incelemiş olduğu hesapların stalklamak yani görüntülenmesi anlamlarından bahsettik. Sosyal medya hesaplarınızda paylaşımlarınıza özen göstermenizi siz değerli dostlarımıza belirtmek bizim için borçtur. Paylaştıklarınızı bir kaç kez daha düşünün, gözden geçirip öyle paylaşmanızda fayda vede yarar vardır. Güvenmediğiniz kişilere bilgi sunmamanız sizin için daha doğrudur. Yazımızı dikkatli okuyup eğerki sizin için yararlı olduğunu düşünüyorsanız, arkadaşlarınızında bu bilgilerden haberi olmasını istiyorsanız onlarla paylaşmayı unutmayın. Kafanıza takılan her türlü soruları bize yorum bölümünden yazmayı ihmal etmeyin.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Haşlanmış Yumurta Bozulur Mu? Haşlanmış Yumurta Ertesi Gün Yenir Mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed