WordPress Jetpack Ne İşe Yarar?

WordPress Jetpack Ne işe Yarar? Jetpack Nasıl Kurulur? WordPress jetpack nedir? İle ilgili bilinmesi gereken bazı bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

WordPress Jetpack Ne İşe Yarar? Jetpack Nasıl Kurulur?

Wordpress Jetpack Ne işe Yarar
Sayfa İçeriği: WordPress Jetpack Ne İşe Yarar

WordPress sisteminin ana geliştirici olan, automattic firması tarafından geliştirilen jetpack, wordpress sisteminin ücretsiz eklentisi. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için wordpress jetpack nedir? ve jetpack nasıl kurulur? Soruları ile ilgili cevaplara ayrıntılı olarak ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki WordPress jetpack ne İşe yarar?

Jetpack, ücretsiz sürümü ile birlik de, web sitesi ziyaretçi istatistikleri görüntüleme, yazıların paylaşım sayısını öğrenme, yazıları otomatik olarak sosyal medya hesabında paylaşabilme vede yüksek hızlı CDN hizmeti gibi bir çok özelliği olan eklenti, kullanımı için de, bir wordpress resmi sitesinden bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Çünkü altyapı olarak wordpress sistemi kullanılmaktadır. Jetpack kullanacak kişiler eklenti içerisinde, çok fazla özellik olduğundan, paylaşımlı hostingler de RAM vede CPU Limit aşımı gibi problemler yaşatabilir. Bu nedenle kendinize ait sunucunuz var ise, ilgili eklentiyi daha sorunsuz kullanabilirsiniz. Yazımızın devamına giderek wordpress jetpass nedir? İle ilgili daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

WordPress Jetpack Nedir?

Jetpack Nasıl Kurulur?

Jetpack eklentisini wordpress sisteminizin admin panelinden rahatlıkla kurabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken;

Sitenizin admin paneline giriş yapın ve kullanıcı adı ile şifrenizi girin. Daha sonra eklentiler bölümünden yeni ekle bağlantısına gidin. Karşınıza yeni eklenti yükleme sayfası çıkacak. Buradan sağ üstteki eklentilerde ara kısmına JETPACK yazın ve en başta çıkan eklentiyi hemen yükle butonuna basarak yükleyin. Yükleme işlemi bittiğin de, etkinleştir butonu çıkacaktır. Etkinleştir dediğiniz de, jetpack eklentiniz yüklenmiş olacaktır.

Jetpack Eklentisi İle Neler Yapılır?

Basit paypal ödeme düğmeleri,
Adsense, facebook reklamları, AOL, amazon, google adx ve yahoo’yu içeren reklamcılık programı,
Google, bing, twitter, facebook vede wordpress için seo araçları,
Elasticsearch ile ilgili içerik vede site araması,
Otomatik sosyal medya gönderme vede önceden planlama,
Resmi wordpress mobil uygulamaları ile entegrasyon,
Daha hızlı mobil deneyim için görüntü yükleme,
Sınırsız vede yüksek hızlı görüntü vede video içeriği dağıtım ağı,
Sezgisel vede güçlü özelleştirme araçları,
Her türlü site için yüzlerce profesyonel tema.

WordPress Jetpack Ne İşe Yarar, jetpack eklentisi wordpress sisteminin ücretsiz sunduğu eklentidir. Bu eklenti wordpress görüntülerinizi küresel olarak önbelleğe alarak, kendi sunucularından yayınlayarak çalışan görüntü CND’sine sahip eklentidir. Bu eklenti automattic tarafından korunmaktadır. Automattic ile birlikte çalışarak sitenize en yüksek hızı sağlar. Siz de eğer ki wordpress jetpack ne işe yarar, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. WordPress jetpack ne işe yarar, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da wordpress jetpack ne işe yarar yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Rota Virüsü Belirtileri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed