Alt Dizin Kullanmanın Faydaları Nedir?

Alt Dizin Kullanmanın Faydaları Nedir? Alt Dizinin Seo Etkileri Nelerdir? Alt dizini ne zaman kullanmalıyız? Hakkında merak edilen tüm bilgiler yazımızda.

Alt Dizin Kullanmanın Faydaları Nedir? Alt Dizinin Seo Etkileri Nelerdir?

Alt Dizin Kullanmanın Faydaları Nedir
Sayfa İçeriği: Alt Dizin Kullanmanın Faydaları Nedir

Alt dizin, web sitesinin altında yer alan bilgileri, kategorilere ayırdığımız yapılara denir. Bu yapılar ile kullanıcılar içeriğe daha rahat ulaşabilmektedir. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için alt dizini ne zaman kullanmalıyız? ve alt dizinin seo etkileri nelerdir? Soruları ile ilgili cevaplara ayrıntılı olarak ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki Alt dizin kullanmanın faydaları nedir?

Alan adı internet de iletişim IP numaraları üzerinden yürümektedir. Mesela; 212.216.1.1 gibi numaralar akıl da kalması zordur. Bu neden ile, bu iletişimi kolaylaştırmak adına, alan adları üretilmiştir. Böylelikle insanlar akıl da tutması zor olan adresler yerine, daha kolay hatırlanabilir alan adları ile iletişim kurabilmektedir. Alt alan adı ise, bir alan adına sahip olduğunuz da, onun altın da alt alan adları oluşturmanıza olanak sunar. Bu alan adları temel de, farklı adresler olarak ele alınabilir. Yazımızın devamına giderek, alt dizin kullanmanın faydası ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Alt Dizin Kullanmanın Seo Etkileri Nelerdir?

Alt Dizin Kullanmanın Faydası

Alan adının Seo anlamındaki, gücünü maksimum seviyeye taşır,
Her şey için, tek site üzerinden işlem kolaylığı,
Teknik olarak daha basit, bir yöntem,
Dizin içeriğinin güçlenmesi ana sayfanın da güçlenmesini sağlar,
İstatistik veren siteler için, tek adres gözükeceği için toplam değerler daha yüksek çıkar,
Her alt alan adı için, farklı stratejiler daha kolay geliştirilebilir,
Farklı dil seçenekleri için, yöntem daha kolay olur,
Aynı arama için, birden fazla sonuç da yer almak,
Search console’da istatistikleri daha iyi görebilirsiniz,
Okunaklılığı vede içerikleri gruplandırmak kolaylaşır,
Bazı domainler için tam örtüşme sağlar,
Sitenin içeriği dışında, bir bölüm açılacak ise farklı değerlendirilecek, mevcut siteye olumsuz etkisi olmayacaktır,
Farklı bir adres olacağı için, riskler de ayrılacaktır, tüm site yerine sadece bir alt alan adına ceza alırsınız ve bu riskleri azaltacaktır.

Seo açısından etkileri ise; yöntemi daha zordur. Ana alan adının gücünden, tam anlamı ile faydalanamaz. Çerezler vede oturumlar için ekstra ayarlar yapılması lazım. Google analytics’de ekstra ayar gerekli ve search console’de ayrı ayrı oluşturmak lazım. Teknik olarak yapması vede yönetmesi oldukça zordur. Eğer hazır bir site kullanılıyor ise, uyarlaması daha çok zordur. Search console’a her alt alan adını eklemek gerekiyor, sayı artınca bu büyük sıkıntı olmaktadır. Sunucu tarafından işlem yapma zorluğu vede zorunluluğu lazım. HTTPS’e geçi daha zor vede daha maliyetlidir.

Alt Dizin Kullanmanın Faydaları Nedir, alt alan adı kullanırken bazı ayrıntılara dikkat edilmesi gerekmektedir. Eğer ki hazır siteler kullanılıyor ise, alt dizin kullanımına gerek yoktur. Sıfırdan tasarlanmış bir web sitesi için alt dizin seo bakımından oldukça fayda sağlamaktadır. Eğer ki sizin de alt dizin kullanmanın faydaları nedir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Alt dizin kullamanın faydaları nedir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da alt dizin kullanmanın faydası yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Instagram Bağış Toplama Özelliği Nedir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed