Wp-Cron Nasıl Kapatılır?

Wp-Cron Nasıl Kapatılır? Wp-Cron Ne İşe Yarar? Wp-Cron Nedir? Wp-Cron Nasıl İptal Edilir? Hakkında merak ettiklerinizi, yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Wp-Cron Nasıl Kapatılır? Wp-Cron Ne İşe Yarar? Wp-Cron Nedir?

Wp-Cron Nasıl Kapatılır
Sayfa İçeriği: Wp-Cron Nasıl Kapatılır

WordPress alt yapı sistemin de, kaynak kullanımını denge de tutmak için vede hızlandırmak adına oldukça çok parametre bulunmaktadır. Bunlardan biri de, wp-cron olarak geçmektedir. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için wp-cron nasıl iptal edilir? vede wp-cron ne işe yarar? Soruları ile ilgili cevapları bulabilir vede ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz. Peki Wp-cron nasıl kapatılır?

Wp-cron, Arka plan da yapılması gereken otomatik işlemleri yani, eklenti güncellemeleri, tema güncellemeleri vede yazı zamanlama gibi olayları gerçekleştirir. Yalnız bu dosya sitenize her ziyaretçi geldiğin de tetiklenmektedir. Bu durum ise, Cpu artışını ya da yavaşlığı oluşturmaktadır. Bu nedenle, eğer ki yazı zamanlama kullanmıyorsanız, bu özelliği deaktif edebilir yani kapatabilirsiniz. Yazımızın devamına giderek wp-cron kapatma ile ilgili tüm merak ettiklerinize ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Wp-Cron Nasıl İptal Edilir?

Wp-Cron Kapatma Yöntemi

Ftp dosyalarınızın için de yer alan Wp-config dosyasını açın vede orada yer alan define(‘DB_COLLATE’, “); koduna ulaşın. Daha sonra o kodun hemen altına define(‘DISABLE_WP_CRON’, true); kodunu ekleyin. Bu sayede artık kalıcı olarak wp-cron sistemini kapatmış olursunuz. Bu durum kaynak kullanımını vede cpu kullanımını daha çok rahatlatmış olacaktır. Yalnız bundan sonra yazı zamanlama özelliği kullanılamaz. Eğer yazı zamanlama özelliğini kullanmak isterseniz, eklemiş olduğunu kodu kaldırıp, tekrar wp-cron sistemini aktif edebilirsiniz.

Wp-Cron Nasıl Kapatılır, wp-cron kapatma ile artık wordpress sisteminizin daha hızlı olmasını sağlayabilirsiniz. Cpu kullanımın da oldukça fark eden bu sistemi deaktif ederek, sunucuya yük bindirmemiş olursunuz. Eğer ki sizin de wp-cron nasıl kapatılır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Wp-cron nasıl kapatılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da wp-cron kapatma ile ilgili yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Dünya Kadınlar Günü İle İlgili Sözler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed