Dostun Kervanı Bozulmaz Dermanı

Dostun Kervanı Bozulmaz Dermanı Dostluk Birliktir Beraberliktir. Dost olmak, dost kalkmak en güzel hayatta barışık kalmaktır gönülden.

Dostun Kervanı Bozulmaz Dermanı Dostluk Birliktir Beraberliktir

Dostun Kervanı
Sayfa İçeriği: Dostluk Kavramı, Dost Olmak, Dost Nasıl Olunur, Dost Kazanma, Dostluk Nedir, Dost Nedir, Kısa Dostluk Sözleri, Dostluk Sözleri, Dostluk İle İlgili Yazılar, Dostluk Yazıları, Dostluk Sözleri Uzun

Dostun Kervanı, insanları birleştiren en güzel derman olabilecek güzel bir dostluk ve birliktir. Her zaman dostunu iyi seçmelisin, dost gördüğün kişi birgün sana düşman olabilir. Dost olmak, dostunu tanımaktır. Dost kalmak ise, en güzel hayatta barışık olmaktır. Sevgi, saygı önemlidir dostlukta. Dostun herşeyinde yanında ise, yürekten gelen her dost ömrünce seninle gelmektedir. Dostunu iyi seçmelisin, dostunu iyi tanımalısın ki yarı yolda kalmayasın.

DOSTLUK BİRLİKTİR, BERABERLİKTİR

Dostluk kavramı, insanları bazen derinden yaralayabilir. Her dost görünümlü insanlar, birgün yılan gibi sokabilmektedir. Kimisi işin düştüğünde kaybolur, kimisi ise ihtiyaç duyduğunda yokmuş gibi davranır. Sen sen ol, dosttum dediğin insanı iyi seç. Dostluğun birliğine, beraberliğine inan. Yüreğinle dinle, yüreğinle tart. Yürekten gelen sesle hareket et. Birgün yarı yolda kalma.

Her insanın dost olmasını bekleme, her insandan dost olsaydı hayatta herkes birbiriyle arkadaş olurdu. Kavgalar, görültüler olmazdı. Onun için sende dostunu iyi tanı. Yılan olacak dostlardan uzak dur. Kendinle barışık ol, kendini tanı önce. Neleri, nerelerde nasıl yapacağını düşün. Sevgiye saygıya muhtaç iken yanlış adımlar atma. Yalandan uzak dur, yalan en büyük dostluğun kayıplarıdır. Dosttununda yalanlarından uzak dur. Dostla çok içli, dışlı olma. Dostluk gerçekten yanında, her yardıma ihtiyacın olduğunda koşandır, koştuğunda sana elini uzatan seni derin kuyudan çekendir.

GERÇEK DOSTLUK SENİ DİNLEYENDİR

Gerçek dost dediğin, seni can kulağı ile dinleyen vede sana yardımcı olandır. Seni eleştiren, seni kötüleyen, sana her lafında, laf sokma çabalarında olan değildir. Gerçek dostluk, seni gerçekten dinleyendir. Yanında huzur bulduğun, ona derdini anlattığında sana güven kazandırandır dostluk. Onun için insanoğlu dostunu iyi seç. Dostunu iyi tanı birgün yarı yolda kalma. Kapılarını birgün yüzüne kapatacak dostun olmasın, gerçekten sana kapılarını açacak dostların olsun yanında. Yalandan dost görünen, dostluklardan uzak dur. Kendini mutluluğa kavuşturayım derken, kendini mutsuzluğa ulaştırma. Dostluk çok önemlidir, dost herkesle olunmaz, dost her insana denmez. Onun için sende tanı, sende tart, sende gör…

Dostun Kervanı, bugün yanında olan yarın yanında değilse bil ki o dost değildir. Çıkarcı insanlardan uzak durmayı öğren. Çıkarı için yanında duranlardan, kurtul. Dost dediğin için çıkar peşinde ise o senin dostun değildir esas dostun derdine derman olan birlik vede beraberliğinde sana gönül açan yürekten sana yardım eli uzatandır. İki muhabbeti sana çok görmeyen vede seni derinden dinleyen insandır gerçek dost. Dostluk öyle birşeydir ki, en ufak şeylerinde kırılmayacak. Şakalarını kaldırabilecek, seni daima can yoldaş bilecek. İşte böyle bir dost edin ki , birgün seni etrafa karşı alay konusu yaptırmasın. Dost görünümlü, dostsuz insanlar…

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Hamilelik Nezlesi Belirtileri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed