Tükendi Duygularım Vakti Zamanında Sevdamın

Tükendi Duygularım Vakti Zamanında Sevdamın, vakitsiz olan sevginin hicranında kayboldu umutlarım, hayal oldu biran hislerim.

Tükendi Duygularım Vakti Zamanında Sevdamın Vakitsiz

Tükendi Duygularım
Tükendi Duygularım

Tükendi umut dolu yarınlarım, zamanın yokuşunda kaybolan hayallerim. Sebepsiz yok olan duyguların zamansız oluşundan kaybolmakta hislerim. Ne sevda, nede sevgi uğruna anlam yüklemez oldu yüreğim. Habersiz gelen yalnızlık, habersiz gelen darbeler nedeni bilinmez uçurumlardayım. Kirlenmiş insan yüzleri, yalan bakan sahte suratlar, hayatımızı zindana çevirmiş haldeler. Bugünün yarını olduğunu unutan kişilikler. Vakti zamanında sevdamın esiri olmuştum, oysa şimdi tükendi duygularım benden arta kalan hislerimde.

Bugünümü zehir edenlere, yarınlarımda hesabını soracağım günlerim olacak elbet, anlamsız duygular içinde biriktirdim yapılanları. Gecelerin bölünen uykularımla birlikte sabahladığım günler, içimi kemiren umutsuzluklar. Hayatı severken, hayattan soğuttular. Soğuttular yaşamaktan, yaşadığım onca yıllardan.

Fazla hayal kurmak hiç bir zaman iyi değildir derler, kafaya takmak kadar kötü şey yoktur hayatta herşeyi kafaya takmak üzüntü ile büyüyen hastalıklara yakalanmak gibidir. İnanın yorgunluk yoksulu oldu bedenim unutamıyorum geçmişi, yaşadıklarımı, yapılanları. Bugün hayattayız, yarın ne olur halimiz bilmeyiz. Çıkarmıyız yarına hiç bilinmez, bizede güler mi hayat denilen yollar yoksa esirimi oluruz onca yalan bakan yüzlerin. Bugününün kıymetini bilmeyenler, yarınından umut beklemesinler. Bugün yaşadığın her dakka için hatta her saniye için rabbine şükretmelisin yaşamaktan tat almalısın her sahte yüzlerin inadına gülmelisin. Bırak geçmişi, önüne bak insanoğlu, yazar, çizer olmuş dünya içindeki insanlar. Rol icabı yaşamaya devam etme, kendi çıkarları için olanlardan uzak dur. Hayallerini bir hiç uğruna kaybetme, sen bu hayata yaşamak için geldin başkasını mutlu etmek için değil. Başkasını mutlu etme çabasına girerken, kendi mutluluğundan olma.

Kimi Gençler Vardı Hayatta, Şuanda Hepsi Toprak Altında

İşte bu yüzden hiç bir kimse anlamaz benim bu derdimi, hiç bir zaman içimi göremeyenler hep konuşur durur, asla pes etmedim yaşamaktan pişman değilim, asla vazgeçmedim yapacaklarımdan umudumdan, ümitlerimden yanlış kararlarım olmuş olabilir, her yanlışımı elbet anladığımda doğruya çevirmişimdir. Yanlış yapmadan zaten doğruyu anlamak zor. Ama şunu anladım ki hiç bir zaman gençliğe güvenmeyeceksin, oda gün geliyor yaşlanıyor. Kimi gençler vardı hayatta, şuanda hepsi toprak altında onları bekleyenler gibi onlarda bizleri beklemekte.

Tükendi Duygularım, ansızın bir hayat uğruna. Belki yaşadığımız kadar güleriz, belki yaşadığımız kadar ağlarız. Yalnız mutluluğu hiç bir zaman elimizden, yüreğimizden bırakmamaya gayret etmeliyiz. Kim ne derse desin, sen doğru olandan kaçma. Bırak konuşan konuşsun, sen kendini bildiğin sürece yaşamaktan tat alırsın. Çizgini bozma, bozanlara izin verme.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Ağızdan Su Gelmesinin Sebepleri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed