Silinen Dosyaları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Silinen Dosyaları Geri Getirme Nasıl Yapılır? Kalıcı Dosyaları Geri Getirme, Geri dönüşüm kutusundan silinen dosyaları geri getirme ile ilgili bazı bilgiler.

Silinen Dosyaları Geri Getirme Nasıl Yapılır? Kalıcı Dosyaları Geri Getirme

Silinen Dosyaları Geri Getirme Nasıl Yapılır
Sayfa İçeriği: Silinen Dosyaları Geri Getirme Nasıl Yapılır

Son zamanlar da en çok merak edilen vede herkesin başına gelen sorunlardan biri de bilgisayarda silinen dosyaları geri getirme ile ilgili bazı sorular. Siz değerli dostlarımız için yazımızın içeriğin de kalıcı dosyaları geri getirme ve kalıcı silinen dosyaları geri getirme ile ilgili cevapları ayrıntılı olarak derledik. Siz de yazımızın devamına giderek geri dönüşüm kutusunda silinen dosyaları geri getirme ile ilgili yöntemleri öğrenebilirsiniz. Peki silinen dosyaları geri getirme nasıl yapılır?

Bilgisayar da sakladığınız dosyayı bulamıyorsanız ya da bir klasörü ve dosyayı yanlışlıkla sildiyseniz, bu dosya ve klasörü windows yedeklemeden geri getirmeniz mümkün. Bunun için ise yedekten geri yükleme ya da önceki bir sürümden geri yükleme yaparak dosyalarınızı kurtarabilirsiniz. Önceki sürümler ise windows sisteminin bir geri yükleme noktasının parçası olarak otomatikman kaydettiği dosya ve klasörlerin kopyaları olmaktadır. Önceki sürümlere gölge kopya veya volume shadow copy’da denebilmektedir. Siz de yazımızın devamına giderek silinen dosyaları geri getirme yöntemlerini bulabilirsiniz.

Silinen Dosya ve Klasörleri Geri Getirme Yöntemleri

Kalıcı Silinen Dosyaları Geri Getirme Yöntemleri

Silinen dosya ve klasörleri geri yüklemek için öncelikle yedekle ve geri yükleme’yi açmalısınız. Bunun için; BAŞLAT düğmesinden DENETİM MASASI tıklayın sonra SİSTEM ve BAKIM diyerek YEDEKLEME ve GERİ YÜKLEME öğelerini seçin. DOSYALARIM GERİ YÜKLE‘yi seçerek ardından sihirbazda ki adımları aynen uygulayın.

Silinen bir klasörü ya da dosyayı önceki sürümlerine geri yüklemek için yapmanız gerekenleri aşağıda sizler için düzenledik.

BAŞLAT düğmesine basarak BİLGİSAYAR‘ı seçin. Bilgisayar klasörü açılacak burada silinen ya da değiştirmiş olduğunuz klasör ya da dosya içeren klasöre giderek, sağ tıklayın daha sonra ÖZELLİKLER tıklayın ve ÖNCEKİ SÜRÜMLER‘e tıklayın. Eğer ki dosya ve klasör bir sürücünün en üst düzeyin de yer alıyorsa yani C:\ sürücüsünde ise bu sürücüye sağ tıklayıp ardından ÖNCEKİ SÜRÜMLER tıklayın. Klasör ya da dosyaların kullanılabilir önceki sürümlerinin listesi karşınıza çıkacaktır. Her iki tür de kullanılabiliyorsa liste, geri yükleme noktalarını yanı sıra dosyalarınızı ya da klasörlerinizi yedeklemek için WİNDOWS YEDEKLEME‘yi kullanıyorsanız bir yedekte kaydedilmiş dosyaları da içermektedir.

Silinen Dosyaları Geri Getirme
Silinen Dosyaları Geri Getirme

Yanlışlıkla sildiğiniz dosya ve klasörlerinizi bu şekilde kesinlikle program kullanmadan geri getirmeniz mümkün. Bazı durumlar da yedeklerinizi getiremeye bilirsiniz, bu durumda ücretsiz programları tercih edebilirsiniz. Eğer ki ücretsiz programlar da sorun tüm dosyaları kurtarmaya izin vermiyorsa, lisanslı program seçmelisiniz.

Silinen Dosyaları Geri Getirme Nasıl Yapılır, silinen dosya ve klasörleri geri getirme ile ilgili kafanıza takılan tüm soruları bize sorabilirsiniz. Sizin de eğer ki silinen dosyaları geri getirme nasıl yapılır, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Silinen dosyaları geri getirme nasıl yapılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı silinen dosyaları geri getirme yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Günde 8 Bardak Su İçmenin Faydaları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed