Zoom İle Uzaktan Eğitim Nasıl Yapılır?

Zoom ile Uzaktan Eğitim Nasıl Yapılır? Zoom Uygulaması Nasıl Kurulur? Zoom uygulamasında canlı ders nasıl takip edilir? Hakkında bazı bilgiler yazımızda.

Zoom İle Uzaktan Eğitim Nasıl Yapılır? Zoom Uygulaması Nasıl Kurulur?

Zoom ile Uzaktan Eğitim Nasıl Yapılır
Sayfa İçeriği: Zoom ile Uzaktan Eğitim Nasıl Yapılır

Pandemi sürecinden dolayı bir çok iş yeri vede okulların tercih ederek kullandığı programlar arasında yer alan zoom uygulaması eğitim vede toplantıları video konferans sistemi sağlayarak yardımcı olmaktadır. Yazımızın içeriğin de ise zoom uygulaması hakkında bazı bilgileri bulabilir vede ulaşabilirsiniz. Zoom uygulaması nasıl kurulur? vede Zoom uygulamasında canlı ders nasıl takip edilir? Soruları ile ilgili cevapları öğrenebilirsiniz. Peki zoom ile uzaktan eğitim nasıl yapılır?

Son zamanlar da en çok tercih edilen programlar arasında yer alan Zoom uygulaması, tüm dünya da yaşanan pandemi sonrasında eğitim için sonulmuş alternatif seçenek olarak görülmektedir. Öğretmen vede öğrenciler zoom uygulamasını uzaktan eğitim de toplu olarak ders yapmak için tercih etmektedir. Zoom uygulaması ücretsizdir. Telefon veya bilgisayara google play store üzerinden indirilebilir. Devlet vede özel okullar tarafından çok tercih edilmeye başlanan zoom uygulaması canlı ders takibi yapmak isteyen vede ders dinlemek isteyen bir çok öğrenci tarafından kullanılmaktadır. Sizde yazımızın devamına giderek zoom uygulaması ile ilgili tüm merak ettiğiniz her soruya ulaşabilirsiniz.

Zoom Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Zoom İle Uzaktan Eğitim Nasıl Yapılır?

Zoom uygulamasını kurmak için öncelikle resmi sitesi üzerinden ‘zoom.us’ girmeniz lazım. Girdikten sonra çıkan ekran üzerinden ‘Sign Up Free’ seçeneğine tıklayın ve çıkan ekrana mail adresi yazın. Daha sonra maile gelen doğrulama linkini aldıktan sonra ‘Download & Run Zoom’ dedikten sonra uygulamayı indirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Zoom İle Uzaktan Eğitim

Zoom Uygulaması Nasıl Ayarlanır
Zoom Uygulaması Nasıl Ayarlanır

Zoom uygulamasını kurduktan sonra ana ekran üzerinde bulunan ifadeler kısmında ‘Online Ders Yapmak İçin Tıkla’ ‘Yeni Bir Online Ders Katılma’ ‘Ders Planlama’ gibi farklı ingilizce seçenekleri bulunmaktadır. Öğretmenler online ders yapmak için ‘New Meeting’ yeni bir online ders girmek isteyen öğrenciler ‘Join’ ders planlama kısmı ise ‘Meetings’ olarak bulunmaktadır. Yeni bir ders başlatmak için ‘New Meeting’ seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Burada size sunulan meeting ID numarasını öğrencilere vermeniz lazım. Sonra ‘Start Meeting’ tuşuna basarak, derse başladıktan sonra öğrencilerinizle ID numarasını paylaştığınız ders katılabilirsiniz. Açılan ekran üzerinden mikrofon ayarı, video açıp – kapatma, ekran paylaşma, katılan öğrencilerin sayısını gösteren ifadeler bulunmaktadır.

Zoom İle Uzaktan Eğitim Nasıl Yapılır, google play vede apple store üzerinde zoom uygulaması ücretsiz olarak sunulmaktadır. Zoom uygulaması pandemi sürecinin girmesi ile popüler olmuştur. Hem android, hem de IOS için uyumlu programdır. Uygulama marketlerinin arama kısmına zoom yazarak uygulamayı kolayca indirme işlemine başlayabilirsiniz. Uygulamanın genel kullanımda ücretsiz, yalnız daha büyük toplantılar başlatmak gibi ek seçenekleri ücretli olmaktadır. Eğer sizin de zoom ile uzaktan eğitim nasıl yapılır, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Zoom ile uzaktan eğitim nasıl yapılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da zoom ile uzaktan eğitim yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Eve Halı Seçimi Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed