Windows 10 Parolası Nasıl Kaldırılır?

Windows 10 Parolası Nasıl Kaldırılır? Windows 10 Parolası Nasıl Atlatılır? Windows 10 parolası oturum açma ekranı üzerinden kaldırma ile ilgili bilgiler.

Windows 10 Parolası Nasıl Kaldırılır? Windows 10 Parolası Nasıl Atlatılır?

Windows 10 Parolası Nasıl Kaldırılır
Sayfa İçeriği: Windows 10 Parolası Nasıl Kaldırılır

Windows 10 kullanan kullanıcılar, giriş ekranında ki parolanın kaldırılması ile ilgili bir çok soruyu merak etmektedir. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için windows 10 parolası oturum açma ekranı üzerinden kaldırma ve windows 10 parolası nasıl atlatılır? Soruları ile ilgili cevapları ayrıntılı olarak düzenleyip derledik. Siz de yazımızın devamına giderek windows 10 parolası kaldırma ile ilgili bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Peki windows 10 parolası nasıl kaldırılır?

Windows 10 işletim sistemi kurulu bilgisayarlar her açıldığında oturum açma parolası istemektedir. Bazı durumlar da bu parola bir çok kullanıcı tarafından kaldırılmak istenmektedir. Bir çok kullanıcı ise, oturum açma parolasını kaldırma ile ilgili bilgiler aramaktadır. Yazımızın içeriğin de, sizler için hazırladığımız windows 10 parola kaldırma işlemlerini bulabilir ve öğrenebilirsiniz.

Windows 10 Parola Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Windows 10 Parolası Oturum Açma Ekranı Üzerinden Kaldırma

Windows 10 şifrenizi hatırlıyorsanız ama otomatik olarak oturum açmak istiyorsanız, Windows’u otomatik açmayı etkinleştirmeniz gerekmektedir. Bunun için netplwiz yardımcı programı kullanmalısınız. Böylelikle bilgisayarınız Windows 10 giriş ekranını atlayacak vede parola girilmesini istemeyecek. Bunun için;

Windows 10 Parola Kaldırma
Windows 10 Parola Kaldırma

Windows tuşu ile R tuşuna basın veya komut çalıştır kutusunu çalıştırın. Çalıştır kutusuna netplwiz yazın ve tamam deyin. Karşınıza gelen ekranda ‘Kullanıcılar bu bilgisayarı kullanmak için bir kullanıcı adı vede parola girmelidir‘ yanındaki kutunun işaretini kaldırın ve uygula deyin. Onay vermek için ise Windows 10 şifrenizi iki defa yazmanız istenecek. Yazdığınız da tamam diyerek işlemleri bitirin. Artık windows 10’u her açtığınız da karşınıza oturum açma ekranı gelmeyecek ve otomatik olarak hesabınız açılacaktır.

Windows 10 Parola Sıfırlama Yöntemi

Oturum açma ekranından Windows 10 parolasını atlama için, internetteki başka aygıtı kullanarak microsoft web sitesin de çevrimiçi duruma getirmeniz yeterlidir. Windows 10 Fall Creators giriş ekranı aracılığı ile doğrudan unutulmuş microsoft hesap şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Bunun için;

Windows 10 oturum açma ekranı şifre kutusunun altında ‘ŞİFREMİ UNUTTUM‘ bağlantısına tıklayın. Daha sonra microsoft hesabınızın eposta adresini doğrulayıp ve captcha harflerini girin. Hesap sahibi olduğunuzu doğrulamak için seçeneklerden birini seçin. Epostanız telefon ya da uygulama yolu ile bir kod almayı gerektiriyor. Daha sonra almış olduğunuz kodu girin ve ileri tuşuna basın. Bu sayede microsoft hesap şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Windows 10 Parolası Nasıl Kaldırılır, windows 10 oturum açma ekranı parolasını kaldırma ve windows 10 parola sıfırlama yöntemleri ile ilgili bilmeniz gereken bazı bilgileri yazımızın içeriğin de derleyip hazırladık. Eğer ki sizin de windows 10 parolası nasıl kaldırılır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Windows 10 parolası nasıl kaldırılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da windows 10 parolası kaldırma yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Silinen Dosyaları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed