WordPress Kalıcı Bağlantı Sorunu Hakkında

WordPress Kalıcı Bağlantı Sorunu Hakkında Kalıcı Bağlantı Nedir? Bir çok site sahibi wordpress üzerinde kalıcı bağlantı yapıldıktan sonra hata almakta.

WordPress Kalıcı Bağlantı Sorunu Hakkında Kalıcı Bağlantı Nedir?

Wordpress Kalıcı Bağlantı Sorunu Hakkında
Sayfa İçeriği: WordPress Kalıcı Bağlantı Sorunu Hakkında, WordPress Kalıcı Bağlantı Sorunu, Kalıcı Bağlantı Sorunu, Kalıcı Bağlantı Nedir, WordPress Kalıcı Bağlantı Ayarları, Kalıcı Bağlantı Ayarları, WordPress Kalıcı Bağlantı Ayarları 404, WordPress Kalıcı Bağlantı Ayarları 2018, WordPress Kalıcı Bağlantı Ayarları Nasıl Olmalı, Seo İçin Kalıcı Bağlantı Ayarları Nasıl Yapılır, WordPress Kalıcı Bağlantı Değiştirme, Kalıcı Bağlantılar Çalışmıyor

WordPress alt yapılı site sahiplerinin çoğunun yaşadığı sorun olan kalıcı bağlantı sorunu hakkında bilmeniz gerekenleri yazımız da bulabilirsiniz. WordPress üzerinde kalıcı bağlantı ayarlarınızı yaptınız vede daha sonra ise yazılarınıza ulaşabilirsiniz yalnız birşey var ki, daha sonra 404 not found hatası da alabilirsiniz. Bunun birçok sebebi bulunmaktadır. En belirgin sebebi ise, ‘.HTACCESS‘ dosyanıza yazma izni vermediğinizden kaynaklı olmasıdır. Çünkü siz kalıcı bağlantı ayarların da kodu eklediğiniz de, belirlediğiniz kodu ‘.HTACCESS‘ kendi bünyesine o kodu ekleyemediğinden 404 not found hatası almaktasınız. Eğerki böle bir sorunla karşılaşırsanız yapmanız gereken, ftp dizinize ulaşarak ‘.HTACCESS‘ dosyanıza ‘YAZMA İZNİ (777)‘ yaparak aşabilirsiniz. Daha sonra tekrardan yazma iznini düzeltebilirsiniz.

Peki wordpress üzerinde kalıcı bağlantı ayarlarınızı nasıl yapacaksınız? Bildiğiniz üzere yabancı kelime olan permalink, türkçe olarak kalıcı bağlantı olarak geçmektedir. Unutmamanız gerekir ki, arama motorlarının en önemli dikkati, linklere vermesidir. Sizin de oluşturmuş olduğunuz içeriklerin,linklerin düzgün olduğunu kontrol etmelisiniz.

WORDPRESS KALICI BAĞLANTI AYARLARI

WordPress üzerinde kalıcı bağlantı ayarlarını yapmak için öncelikle, wordpress sitenizin admin paneline giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra ise sol menüden ‘AYARLAR-KALICI BAĞLANTILAR‘ sekmesine tıklayın. Aşağıda verdiğimiz resim de gördüğünüz gibi.

Kalıcı Bağlantı Ayarları
Kalıcı Bağlantı Ayarları

WordPress kalıcı bağlantı ayarlarınızı yaptığınız da linkleriniz artık düzenli şekilde olup gerekli arama motorları tarafından daha kolay indexlenecektir. Unutmayın ki, kalıcı bağlantılar seo dostudur. Çünkü her yazdığınız içeriklerin anahtar kelimeri linklerde geçmektedir. Bu da hem okuyuculara, hemde arama motorlarına içeriğin neyle alakalı olduğunu net bir şekilde sunabilen bir ifadedir. Url yapılarının düzgün olması demek arama motorlarının da üst sıralar da çıkmanızı daha kolay sağlayacak kriterlerden birtanesidir.

WordPress Kalıcı Bağlantı Sorunu Hakkında, bilmeniz gerekenleri yazımız da bulabilirsiniz. Sizde eeğerki wordpress kalıcı bağlantı sorunu yaşıyorsanız yazımız üzerinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. WordPress kalıcı bağlantı sorunu hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. WordPress kalıcı bağlantı sorunu hakkında sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Yumurtalık Üşütmesi Belirtileri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed