Engebeli Yollarda Esir Kaldım

Engebeli Yollarda Esir Kaldım İçime Kapandı Tüm Umutlarım, duyguya yenik düşen bir öyküdür yaşamak, belki de bazen engellere yenik düşmektir.

Engebeli Yollarda Esir Kaldım İçime Kapandı Tüm Umutlarım

Engebeli Yollarda Esir Kaldım
Sayfa İçeriği: Engebeli Yollarda Esir Kaldım, Umutlarım Darda, İçime Kapandı Tüm Umutlarım, Mutluluğun Formulü, Hayat Nasıl Yaşanır, Hayatı Anlama, Öykü Dolu Yazılar, Hayat Yazıları, Hayat İle İlgili Yazılar, Mutluluk İle İlgili Yazılar

Yaşamak için bazı şeyleri, görmemekten gelmek insana huzur vereceğini düşünmek anlamsız gelir kişiden kişiye. Umutlarımın sıralı çizgili yarınlarına dayalı günleri varken, bazen insan esir kalır yollarda. Hiç olmamış gibi düşünsede, içine atsa da yaşadığı hayat içinde sıkıntıya, dara düşebilir. Oysa tüm herkes kendini mutlu göstermekte, belki de hiç zor da değilmiş gibi yaşamakta. Her insan mı neşelidir? diye düşünür insan. Etrafta ki insanlara bakınca nedense herkes mutlu, özgürce bir yaşam içinde mücadele etmekte. Sanıldığı kadar hayatın kolay olmadığını herkes bilmekte herkes, zorluklara gebe gelmekte.

YAŞIYORSAM BİR NEDENİ VAR!

Geçmişte olanları unutup, geleceğe bakmak insanı bi hayli yormakta. Yorgun düşen bedenden kurtulmak için yapılan aktiviteler bile insan beynini bitirmekte. Sakinliğe kaçayım derken, iş hayatı bitirmekte. Her anda esir düşüyor insan engebeli yollarda. Kapalı kapılar ardından izlermiş gibi izliyor insan hayatı, belki dizgin dolu umutlar, belki de dizgin dolu hayaller gibi dünler. Yarınlar güzel olur diye ümit etmekte, her insan. Bilmemezlikten gelmekte bazen, yaşamış olduğu hayatı hoşgörülü görünmeye çalışırlar içlerinde ki kin dolu nefretlerle mutlu sandıklarımız hep hayatlarımızı yıkan taraflar. Hayatımıza seçtiğimiz kişilere dikkat etmeliyiz, her an hayatımızı zindana çevirebilmekte.

MUTLU OLMAK İÇİN ZAMANI BEKLEME

Mutluluğu bulmak için zamanı beklemeye çalışma, zamana yetişemezsin. Zaman dediğin hep aynı yerden gelir, gider anlayamazsın. Anlamak istediğin insanlar bile bir bir, hayattan gidiyorsa zaman nasıl belli bir çizgide seni beklesin. O halde mutlu olmak için zamanı bekleme… Bekleme huzur bulacağın şeyleri, mutluluğun üzerine sen git, sen huzuru ara onlar seni arayamadığı kadar zamanın varken koş doğanın tadını çıkar yalnız’da olsan mutluluğunu yaşa gerçekten hayat yaşamaya değer.

Engebeli Yollarda Esir Kaldım, umutsuzluğa kapılma sakın birgün ferahlığa çıkar yüreğin. Kimseler yok diye üzülme yanında, rabbine sığın… Eğer ki çok kişi olup mutsuz olacağına, tek kişi olup mutlu olmayı tercih etmelisin. Öykü yazar gibi, yaz hayatını arkanda küslüklerin kalmasın. Her çıkışın, bir inişi mutlaka vardır, düşünmeden hareket etmek gerilemene yol açabilir. Esir düştüğün yollarda, engellere takılma… Çünkü her engel seni daha çok olgunlaştırır, daha çok hayatı öğretir. Hayatını yaşa, kendini sev, kendini say.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Ses Telleri Neden Kurumakta

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed