Facebook Şifre Değiştirme Nasıl Oluyor?

Facebook Şifre Değiştirme Nasıl Oluyor

Facebook şifre değiştirme nasıl oluyor merak edenler için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Facebook kullanıcılarının bir çoğu henüz şifre değiştirme olayını bilmemektedir. Bizlerde size en kolay şekilde şifrenizi nasıl değiştire bileceğinizi göstereceğiz.

Bazen kimse yardım etmediğinde kendi kendimize karıştırma yaparak öğrenebileceğimiz birçok şeyin olduğu sosyal medyada bir çok uygulamanın karışık olupta yanlış birşeylere basma ile bazen çok kötü sonuçlarında doğduğunu gözlerimizle görmüş şahit olmuşuzdur. Her insan günümüz teknolojide sosyal medya‘da bir kaç şeyleri merak edip aratmıştır.

Facebook Şifremi Nasıl Değiştirebilirim?

Facebook eski şifresini değiştirmek isteyenlere, yardımcı olabilecek yazımızda sizler için derlediğimiz kolaylıklar sunduk. Artık kendinizde yeni şifre oluşturabileceksiniz. Kimsenin yardımına gerek kalmadan, facebook girdiğinizde kısa süre içinde yeni şifre edinebilecek vede istediğiniz zaman farklı şifreler alabileceksiniz. Sözlerimizi çok uzatmadan hemen sizlere facebook‘da nasıl şifrenizi değiştireceğinizi gösterelim…

Facebook şifrenizi değiştirmek için ilk öncelikle, facebook hesabınıza kullanıcı adınız vede şifreniz ile giriş yapmalısınız. Girişinizi yaptıktan sonra, ordan hemen ‘Aşağı doğru ok’ işaretine tıklayıp, ‘AYARLAR’ diyoruz. Aşağıdaki resimde göründüğü gibi.

facebook-sifre-degisme

Daha sonra hemen yan tarafta bulunan ‘GENEL’, sekmesinden ‘GÜVENLİK ve GİRİŞ’ tıklıyoruz. Orada alt tarafa doğru ‘GİRİŞ’ yazısı göreceksiniz hemen orda ‘ŞİFRE DEĞİŞTİR’ yazıyor ve yanında ‘DÜZENLE’ tıklıyoruz. Aşağıda resimde örnek verdiğimiz gibi olacak vede daha sonra mevcut şifrenizi yazıp, altınada yeni şifrenizi tekrarla yazıp ‘DEĞİŞİKLİĞİ KAYDET’ diyoruz.

facebook-sifre-degisme2

Artık şifreniz en son yazdığınız oldu. Yeni şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

Şimdi kısaca yazımızda neleri ele aldık ve neler yaptık gözden geçirilelim. Şifre değiştirme işlemlerini sizin için derleyip toplayalım. Bakalım neler yapmışız.

1. Öncelikle eksi şifreniz ve mail adresiniz ile hesabınıza giriş yapıyoruz.
2. Daha sonra sağ üst köşede bulunan ok tuşuna basarak ayarlar menüsüne giriyoruz.
3. Ayarlar menüsüne tıkladıktan sonra sol köşede bulunan genel menüsünün hemen altında bulunan, güvenlik ve giriş menüsüne tıklıyoruz.
4. Orada hemen Giriş yazan yerde Şifre değiştiri görüyoruz hemen yan tarafta düzenle tıklıyoruz vede karşımıza şifre değiştirme menüsü gelmektedir.
5. Bizden mevcut şifremizi yazmamızı istemektedir. İlk önce mevcut şifremizi yazıp daha sonra yeni şifremizi iki defa yazdıktan sonra değişikliği kaydet diyoruz.

Hepsi bukadar arkadaşlar umarım yardımcı olmuşuzdur. Eğerki yazımız faydalı olduğunu düşünüyorsanız yorum yazabilir vede bizlere destekte bulunabilirsiniz. Unutmadan şifrenizi kimse ile paylaşmayınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed