Facebook Watch, YouTube’a Rakip mi olacak?

Facebook Watch, Youtube video izlenme sitesine rakip mi olacak soruları tüm kullanıcıların beyninde soru işareti olarak belirlenmiş durumda. Google’in büyük video izlenme sitesi olan youtube, facebook sunduğu Watch uygulaması ile rakip olmayı hedeflemekte.

Facebook Watch, YouTube’a Rakip mi olacak? Watch Uygulaması Nedir?

Watch Uygulaması Nedir?

Bu uygulama sayesinde, artık kullanıcılar istedikleri film, dizi vede program izleyebilecekler. İstediği herşeyi yakın takibe alıp, kendi listelerini oluşturacaklar. Tüm arkadaşlarının vede takip ettiği kişilerinde ne izlediklerinden haberdar olabilecek.

Direktör; Daniel Danker sosyal medya devi Facebook adınada bir açıklamada bulundu.

Daniel Danker ;Facebook Watch’ın reality Showlardan komediye ve canlı spor yayınlarına kadar çok geniş bir yelpazede programlara ev sahipliği yapmasını ümit ediyoruz

Bu gibi uygulamaları geliştirmekte uğraşlar veren facebook sosyal medya ağı, bir çok uygulamada üst seviyelerde olduğunu bilmekteyiz. Gözlerden kaçmayan yenilikleri ile tüm kullanıcıların gözdesi olan arkadaşlık sitesi facebook, sanal aleminde gözde sosyal ağlarından 1 numarası olarak dev bir kuruluş olarak liderliğini üst sıralarda sürdürmektedir.

facebook watch uygulamasi
facebook watch uygulamasi

Watch uygulaması aslında, youtube‘in özellikleri ile nerde ise aynı özellikleri taşımaktadır. Servisin birtek farklı topluluk derecelendirmesi sistemine sahip olması gözlere çarpan bir ayrıntı…

Facebook watch, daha önce kaydedilmiş videoları, canlı yayınlar şeklinde olacağını sunmuştur. Facebook Watch, kanal oluşturma, kanallara abone olma vede kanal listesi oluşturma gibi olanaklar sağlamaktadır. Facebook canlı yayında olduğu gibi bu uygulamada’da kullanıcılar yorum yapabilecek vede ifade bırakabilecekler.

Gayet güzel bir uygulamaya benzeyen, facebook watch uygulaması gülme işaretini çok atılan videolarda, o video güldüren yayınlar altında kategorilencek vede en çok yorum alan yayınlar, hakkında en çok konuşulan yayınlar altında yerini alacak.

Arkadaşlarınızında ne izlediğini görebileceksiniz! Youtube gibi geleceğin Tv platformu olma iddiasını taşımaya aday olan facebook. Bu iddiası ile bir çok geliştirmelerde bulunarak yeni ürünü yeni facebook watch uygulamasını tanıtmış oldu.

Raki gördüğü platformlardan farklı yönü ise, sosyal bir seç-izle imkanı sunmasıdır. Mesela, sizinle aynı benzer izlenimlere sahip kişileri takibe alabileceksiniz. Arkadaşlarınızın önerilerine bakabileceksiniz ve bir çok detaylı bilgiler sunmaktadır.

Gayet hoş bir uygulama olduğunu siz değerli kullanıcılarımıza burdan duyurmuş olalım. Umarım sizinde hoşunuza gidecek bir uygulama olur. Facebook Watch sizce youtube platformuna rakip olabilir mi? düşüncelerinizi bizimle yorum bölümden paylaşabilirsiniz.

Facebook Watch, yazımız hakkında size kısada olsa bilgi sunduk umarım yararlı bulmuşsunuzdur, eğerki yazımızı yararlı bulduysanız lütfen destek olmak için paylaşınız. Şikayet vede Sorularınız için bize yorum bölümünden oluşunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed