Google’den Hip Hop Severlere Müthiş Doodle!

Hip hop severlere muthis doodle, Google arama moturu yine muhteşemliğini gösterdi vede hiphop severlere doodle süprizi yaptı…

Google, her zaman aslında özel günlerde bir çok şeyi hatırladığını bilmekteyiz bu seferde hip hop‘un doğumuna özel doodle yayınladı.

Google’den Hip Hop Severlere Müthiş Doodle! Hip Hop Severlere Müthiş Doodle…

Hiphop kültürünün tarihini tanıtan, google arama motoru yaptığı doodle ile kullanıcıların beğenisine sundu. Hiphop, severleri gönülden mutlu eden google, doodle’i görünce çok kişi şaşkınlıkla baktı. Bir çok milyon insanın gönül verdiği, rap müzik, breakdans, dj’lik vede graffiti gibi dalları tanıttı.

Hip Hop Severlere Müthiş Doodle
Hip Hop Severlere Müthiş Doodle

Doodle ile tanıttığı video ile sonunda karşılarına çıkardığı güzel bir turntable ile kullanıcılar scatch atma deneyimi de sundu. Google‘in bu gibi değişik doodle‘leri bir çok ülkede oldukça beğenilmekte vede hoşlarına gitmektedir. Bizlerde google çalışanlarına bu denli güzel şeyleri hatırladıkları vede güzellikleri yaşattıkları vede insanlara sundukları için minnet ve şükranlarımızı diliyoruz.

Güzel işlere imza atan, google arama motoru tüm kullanıcılara en güzel şeyleri sunmaya vede daha kaliteli bilgiler sunmaya uzun yıllardır hız kesmeden ekibi ile devam etmektedir.

Bilmeyenler için söyleyelim, hiphop doğuşunun 44. yıl dönümü 11 ağustos tarihlerindedir.

hiphop turntable deneyimi
hiphop turntable deneyimi

Google‘in hazırlamış olduğu doodle için TIKLA
yazısından ayrıntılı şekilde inceleye bilirsiniz.

Hip Hop Kültürü Nedir?

Hip hop kültürleri

Rap, Breakdance, Dj, Graffiti‘dir.

Rap: “1970’lerin başında New York’un siyah gettolarında doğan Hip hop kültürünün müziğidir. Rap “Rhytm And Poem” (“Ritim ve Şiir” ya da “Ritmik Şiir”) veya “Rhytmic African Poetry” (Ritmik Afrika Şiiri) sözcüklerinin kısaltması olarak bilinse de aslında Rap, İngilizce’de “ağır eleştiri” demektir ve “and” kelimesi kısaltmalarda asla “a” harfiyle sembolize edilmez (&,n,N) [Rock n Roll, R&B, P&G]. Rap, müziğin tempo ve ritmine uyarlanıp beat eşliğinde söylendiği sokak tarzı ve sert sözlerin ağır bastığı hip hop kültürünün içindeki başlıca dört elementten biridir.”

Breakdance: “Sokak dansı olarak da bilinen hip hop kültürüne ait dans türü. Kız break dansçılara b-girl, erkeklere b-boy denir.”

Dj: “Açılımı Disk Jokey. Müzik akışını kontrol eden, parça seçiminde ve parçalar arası geçişlerde uyum sağlamakla görevli kişi.

Beat: Rap şarkısının temelidir. Beat, Rap şarkının arkaplanıdır ama aynı zamanda MC’yi nasıl Rap yapılacağı konusunda (hız, ses, teknik) yönlendirmektedir. Beat, şarkının karakteri ve hissidir. Müziğin altyapısı olarak da değerlendirilir.

BeatBox: Beat’in insan sesiyle manuel olarak seslendirilmesi sanatıdır.”

Google’den Hip Hop Severlere Müthiş Doodle

Graffiti: “Sprey boyalarla duvarlara, trenlere ve özellikle sokaklarda çizilen resim ve yazılardır. Türkiye’de İstanbul/Kadıköy’de sık olarak görülen bu tarz son zamanlarda İzmir’in Karşıyaka ve Ankara’nın Yenimahalle ilçelerinde yer almaktadır.

Writer: Türkçe “yazan” demektir. Hip hop kültürünün dalı olan Graffiti’de ise, Graffiti yazan-çizenler için kullanılan terimdir. Graffiti sokak sanatı olduğu için writerlar da sokak sanatçılarıdır.

West Coast Hip Hop: Amerika Birleşik Devletleri’nin batı bölgesinde doğmuş, hip hop müziğin bir alt türüdür. 1980’li yılların başlarında Kaliforniya’da temelleri atılmıştır. Gangsta rap ve G-funk ağırlıklıdır. Hayat kadınları, para, silah, uyuşturucu kullanımı gibi konulardan bahseder ve yaşam standartlarının zorluklarını anlatır. En önemlisi her rapte olduğu gibi yaşanmışlık ön plandadır. N.W.A, 1990’larda West Coast Hip Hop’ın önde gelen grubudur.

East Coast Hip Hop: 1970 yıllarında ABD’nin New York City bölgesi ve çevresinde doğmuş, hip hop müziğin bir alt türüdür. Amerika Birleşik Devletleri’nin doğu bölgesini kapsayan alana farklı bölgelerden gelen rap sanatçılarının zaman içinde oluşturdukları tarzdır. Basit kafiye düzeni old school” tarzın dışında “East Cost” daha çok lirik becerisi üzerine kurulmuş bir tarzdır. Çok heceli tekerlemeler, karmaşık cinas, sürekli ve serbest akışlı teslimat aynı zamanda karmaşık metaforlar ile karakterize edilmiştir. East Coast Hip Hop’ta sanatçıda düzgün bir ses yeteneği olmasa da agresif bir vurgu eğilimi gerekmektedir. Public Enemy ve EPMD gibi gruplarda bu anlatılanlara örnek niteliğindedir. Ayrıca Eric B. & Rakim, Boogie Down Productions, Big Daddy Kane, Slick Rick gibi gruplar ve sanatçılarında lirik yeteneği oldukça kuvvetlidir.”

Hip Hop Severlere Müthiş Doodle, hakkında siz değerli ziyaretçilerimize, google arama motorunun mükemmel doodlesini hakkında bilgi sunduk umarım faydalı olmuşuzdur. Siz değerli kullanıcılarımıza yararlı bilgileri her gün suna bilmemiz için lütfen destek için yazımızı arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın… Soru ve şikayetleriniz için bizimle yorum bölümünden yazabilirsiniz…

Tavsiye Bağlantı; Google Play Hesabı Nasıl Açılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed