Instagram Mesaj Engeli Nasıl Kaldırılır?

ınstagram Mesaj Engeli Nasıl Kaldırılır? Instagram Engeli Kaç Gün Sürer? Instagram erişim engeli ne zaman kalkar? Hakkında merak ettikleriniz yazımızda.

Instagram Mesaj Engeli Nasıl Kaldırılır? Instagram Engeli Kaç Gün Sürer?

ınstagram Mesaj Engeli Nasıl Kaldırılır
Sayfa İçeriği: ınstagram Mesaj Engeli Nasıl Kaldırılır

Instagram platformun da mesaj engeli her kişinin başına gelen sorunlardandır. Platformu kullanan oldukça fazla sayıda insan bulunmakta ve bu nedenle güvenlik önlemlerinin alınması da Instagram yönetimi tarafından uygulanmaktadır. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için Instagram engeli kaç gün sürer? ve Instagram erişim engeli ne zaman kalkar? Sorularının cevaplarına ulaşabilirsin. Peki Instagram mesaj engeli nasıl kaldırılır?

Kişilerin Instagram platformun da yaşadığı sorunların başında mesajlarla rahatsız edilmek gelmektedir. Gerek kişisel hesaplardan gerek ise, işletme hesaplarından DM mesajlarının gelmesi kullanıcıları da huzursuz edebilmektedir. Bu mesajlardan bazıları ise bot mesajlar olmaktadır. Yani otomatik olarak gönderilen mesajlardır. Bazıları da hesaplardan gönderilen mesajlardan meydana gelmektedir. Hangi biçimde olursa olsun gönderilen mesajlar belli, bir süre sonra sıkıntıya sokmaktadır. Bu durum hesap sahibini Instagram yönetimine şikayet etmeye kadar gitmektedir. Instagram yönetimi ise, bu vede benzeri durumlar ile ilgili yeni önlemleri alma kararı almıştır. Instagram platformu erişim kısıtlması, hesaptan hesaba değişkenlik göstermektedir. Ortalama olarak 18 saattir. Instagram platformu tarafından verilen beğeni vede takip engellini kaldırmak için 18 saat beklemeniz lazım. Yazımızın devamın da Instagram engeli kaç gün sürer? Ayrıntılı olarak bulabilir vede öğrenebilirsiniz.

Instagram Erişim Engeli Ne Zaman Kalkar?

Instagram Mesaj Engeli Neden Olur?

Instagram platformu, bir kullanıcının yaklaşık olarak bir saat içinde 15 ayrı kişiye mesaj göndermesi halinde, mesaj gönderilerini engellemektedir. Mesajlar engellendiğinde, artık mesaj gönderimi durdurulmak da, Instagram’ın başkalarına mesaj gönderme özelliğini kullanmak kısıtlanmış olmaktadır. DM kutunuzda bulunan kişiler ile mesajlaşma ise ciddi bir şikayet almanız durumunda yasaklanmaktadır. Mesaj engeli için, bir saatlik zaman dilimin de 15 adet mesaj göndermeye de gerek yoktur. Gönderdiğiniz mesajların okunmaması veya reddetmesi durumunda da yine mesaj engeli ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Mesaj engeli kalkması için henüz bir tarihin verilmesi söylenemez. Normal de mesaj engeli 24 saat dolduğun da, otomatik olarak sonlanmaktadır. Yalnız aynı şeyleri tekrar yapmanız durumun da, ciddi bir yasaklanma ile karşılaşabilirsiniz. Eğer mesaj engeli aldınız da, ilk yapmanız gereken DM kutunuzda ki tüm mesajların silinmesi lazım. Bu işlemden sonra ise, 60 dakika boyunca hiç bir kimseye mesaj göndermemeniz gerekmektedir. Bu süre zarfında Instagram platformu mesaj engelini otomatik olarak kaldırmaktadır. Bu durumdan sonra tekrar arzı edilen kişiye mesajınızı gönderebilirsiniz. Instagram platformu üzerinde kişileri rahatsız edecek derecede ısrarcı mesaj göndermeniz, hesabınızın devredışı bırakılmasına neden olabilir. O yüzden tanımadığınız kişilere sık sık mesaj göndermeyin.

Instagram Engeli Kaç Gün Sürer?

Instagram mesaj engelli kalktıktan sonra, engel yok diye bir çok kişiye eskisi gibi fazla mesaj atılmaması lazım. Eğer mesaj göndermede aynı hatalar tekrar edildiğin de, Instagram yönetimi tekrar mesaj gönderimi engelleyecektir. İkinci defa engelleme ile karşı karşıya kalanların, kısa sürede engelden kurtulması mümkün değildir. Mesaj gönderme engeli kalkması için, bir süre beklemeniz gerekecek. Instagram engeli en fazla 20 gün sonra kendiliğinden kalkmaktadır. Bu engel kimi hesaplar da 2 ile 7 gün arasında kalkabilmektedir. Instagram kısıtlama engelinin kalkması için, ilk yapmanız gereken Instagram platformu üzerinden bizimle paylaş içeriğine başvurmanız gerekmektedir. Bu başvuru sayesinde Instagram yönetimi gerekli incelemeleri sağladığında, sorun görülmediği taktirde işleminiz çözülecektir. Eğer çözülmez ise, ikinci yöntem takip limiti takılma engelini kaldırmaktır.

Instagram Mesaj Engeli Nasıl Kaldırılır, mesaj gönderme engeli kalktığın da, aynı hata bir kaç defa tekrarlandığın da Instagram yönetiminin, hesabı tamamen silmesi ve devredışı bırakması ile karşılaşabilirsiniz. Tekrar tekrar mesaj engeli almanız durumun da, hesabınız tamamen Instagram platformundan kaldırılabilir. Bu gibi sorunlarla karşı karşıya kalmamak için, platformu dikkatli kullanmanız gerekmektedir. Eğer ki sizin de Instagram mesaj engeli nasıl kaldırılır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Instagram mesaj engeli nasıl kaldırılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da Instagram mesaj engeli yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Neurontin Ne İçin Kullanılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed