WhatsApp Business Nasıl Kullanılır? WhatsApp Business Ne İşe Yarar?

WhatsApp Business Nasıl Kullanılır? WhatsApp Business Ne İşe Yarar? Whatsapp business’in çıkmasıyla herkesin kafasında soru işareti oluştu…

WhatsApp Business Nasıl Kullanılır? WhatsApp Business Ne İşe Yarar?

WhatsApp Business Nasıl Kullanılır
WhatsApp Business Nasıl Kullanılır

WhatsApp Business adındanda belli olduğu gibi işletmelerle, müşteriler arasında daha hızlı iletişim kurmaya yaramaktadır. Mesela daha önce mail üzerinden yapılan yazışmalar, haberleşmeler, WhatsApp Business sayesinde daha pratik vede kolay olarak siz değerli dostlara sunmaktadır. Şirket sahipleri yada firma sahipleri, WhatsApp Business’e geçerek, özel hesabını yada iş hesabını birlikte başka cihaza gerek duymadan kullanabilecek.

WhatsApp Business Ne İşe Yarar
WhatsApp Business Ne İşe Yarar

İstediklerinde ise, birden çok cihazdada uygulamayı çalıştırabilecekler. Bir çok iş adamlarını işini kolaylaştıracak olmasına güzel uygulamaya benzemektedir. Kullanan kişiler şuanda yabancı ülkelerde memmun olduklarını yorumlardan belirtmektedirler.

WhatsApp Business Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Business henüz ücretsiz olarak kullanıma sunulacağı vede gelecek günlerde ücretli olur konusunda henüz bir bilgimiz bizimde yok. Normal kullandığınız WhatsApp‘dan farklı birçok özellik barındırıyor.

Mesela, uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra, profil kısmının sağ üst köşesinde bulunan kalem kısmına bastığınızda karşınıza WhatsApp‘da olmayan seçenekler çıkıyor.

WhatsApp Business Nasıl Kullanılır
WhatsApp Business Nasıl Kullanılır

Bu girdiğiniz bölümde; konum, şirket tanımı, e-posta adresi, internet sitesi gibi bir çok bilgilerinizi girebileceğiniz yerler mevcut.

WhatsApp ayrılan diğer özelliği ise, sabit numaralarla hesap oluşturulabilmesidir. Bu özellik sayesinde, firmalar müşterileri ile daha kolay iletişime geçebilecekler. Hemde daha kolay işlerini halletmiş olacaklar.

WhatsApp Business en önemli özelliği ise, otomatik cevaplama özelliğidir. Yani istatiksel verilere ulaşabilme özelliğidir. Yani açık belirtmemiz gerekirse, şirket sahipleri yada iş yeri sahipleri dışarıda iken, mesainin bittiğinde yada cevap veremeyecek durumda olanlar için müşteriden gelen mesajlara otomatik şablon bir mesaj gönderebilmektedir.

Otomatik Cevap Verme Özelliği
Otomatik Cevap Verme Özelliği

Otomatik cevap verme özelliğini kullana bilmek için, ‘Ayarlar’ bölümünden ‘Away Messege’ kısmına şablon mesajınızı yazmanı gerekmektedir. Tabi, mesajınızı yazdıktan sonra mesajın gönderilecek saatlerinide eklemeniz gerekmektedir.

WhatsApp Business Nasıl Kullanılır hakkında siz değerli dostlarımıza kısada olsa ne işe yaradığını vede neler yapabileceğinizi söyledik. Şuanda bu uygulamanın, google play’de olmaması yalnız ‘apk’ sürümünün mevcut olduğunu size hatırlatalım. Aslında gayet güzel uygulamaya benziyor biz siz değerli dostlarımıza tavsiye ederiz. Eğerki siz değerli dostlarımızın yazı beğenisini çektiyse lütfen arkadaşlarınızında bilgiden haberdar olmaları için paylaşırsanız seviniriz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Araba Sürücülerinin Bilmesi Gereken 8 İpuçu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed