Seo Yapma Amaçları Nelerdir? Seo Nasıl Yapılır, Yararları Nelerdir?

Seo Yapma Amaçları Nelerdir? Seo Nasıl Yapılır, Yararları Nelerdir?

Seo Yapma Amaçları Nelerdir; Seo yaparken dikkat edilmesi gereken bazı kuralların olduğunu bilmekteyiz. Herkes seo yapabilir mi, tabiki yapabilir. Sitemizi açtık diyelim peki ilerleme kaydetmek için neleri ele almalıyız, nelere dikkat etmeliyiz bunları bilmemiz şart.

Seo yaparken içeriğiniz sağlam olmalı, her içerik kendine göre linklerle oluşmalı vede etiket kelimeleri içeriğiniz ile alakalı olmalı. Dikkat etmeniz husus ise, seo‘da kalitesiz sitelerden link almamanızdır. Eğerki düşük – kalitesiz sitelerden link alırsanız sitenizin düşüş yaşadığını görürsünüz. Buda size fayda sağlamayacaktır.

Mesela bir örnek vermek gerekirse;

Title: Seo Nasıl Yapılır?
Açıklama: Seo nasıl yapılır çözümleri, en iyi şekilde site optimosyonları…

Sitenizi seo bakımdan geliştirirken, seo yaparken içeriklerinizi daha güzel anlatmaya vede içeriklerinizle alakalı kelimeler yazmanıza özen göstermeniz sitenizin seo oranının yüzdesi daha yukarda olacaktır.

Seo Yaparken Dikket Edilmesi Gerekenler

Seo yaparken, seo araçlarını kullanmanız işinize yarayacaktır. Size daha elverişli seo konularında yardımcı olacaktır. Site içi link vermekten kaçınmayın, ileride işinize yarayacaktır. Yanlış linklemekten kaçının.

Seo’da Altın Kural

Seo-İçin-Gerekli-Bilgiler

Altın kural aslında hiç birşeye bağlı kalmamaktır. Seo yaparken hiç birşeye bağlı kalmadan güncel üretimlerle yaptığınız yazılar. Daha sonra sağlam ve alakalı siteler ile link alış verişiniz sizi daha iyi yerlere getireceğinden şüpheniz olmasın.

Şunu asla aklınızdan çıkarmayınız, %100 uyumlu seo kuralı title – açıklama – taglardan geçmektedir. Ne kadar uyumlu hale getirirseniz okadar seonuz sağlam olur ve sizede katkı sağlar.

İçerik yazarken korkmayın, bol bol yazın inanın faydasını göreceksiniz. Tek bilmeniz gereken, çöp siteler vede gereksiz sitelerden link takasına vede link almamanız. Güncellediğiniz içeriklerinizi daha verimli hale getirmek için caba gösterin ve güncellemeden korkmayın. Her güncellediğinizde anasayfanızda güncelleneceğinden, arama motorları sitenizi sık sık kontrol etmeye gelecektir buda size bir artı olarak yansıyacaktır.

Yalnız şunu unutmayın ki sitenizin seo bakımından iyi olması içinde, sitenizi güncel tutmalısınız eğerki iş yoğunluğunuzdan dolayı vaktiniz olmasa bile günlük olarak 1 içerik mutlaka atmalısınız bu içerikte alıntı filan değil güncel olmalıdır. Googlenin gözünde iyi yerde olmak istiyorsanız öncelikle herşeyi kafanızdan çıkarın vede arkanıza yaslanıp düşünerek üretin, şunun gibi düşünün bir elma ağaçı diktiniz ve bu ağaçtan elma bekliyorsunuz hemen vermesini beklemek doğru olmaz, sulayacaksınız vede günler – aylar geçecek ki size elma verecek ve ağaç olgunlaşacak büyüyecek. Bunun gibi çok çok değişik söylemlerde buluna biliriz site içinde sizde sizenizi önce geliştirecek daha sonra meyvesini yiyeceksiniz.

Eğerki yazımızı faydalı bulduysanız vede bize sorularınız varsa lütfen yorum yerine bildiriniz en kısa sürede size yardımcı oluruz. Dilediğiniz soruyu sormaktan çekinmeyin, yardımlaşmak bir nevi her insanın hakkıdır. Bildiklerimizi sizinle paylaşmak bizlerinde borçudur. Bize desteklerinizi esirgemediğiniz için teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed