WordPress Güncelleme Hatalarına Çözüm Yöntemleri

WordPress Güncelleme Hatalarına Çözüm Yöntemleri WordPress Hataları, wordpress için bir çok hata bulunmaktadır, önemlisi de güncelleme hatalarıdır.

WordPress Güncelleme Hatalarına Çözüm Yöntemleri WordPress Hataları

Wordpress Güncelleme Hatalarına Çözüm Yöntemleri
Sayfa İçeriği: WordPress Güncelleme Hatalarına Çözüm Yöntemleri, WordPress Hataları, WordPress Güncelleme Nasıl Yapılır, WordPress Güncelleme, Manuel WordPress Güncellemesi, WordPress Manuel Güncelleme, WordPress Güncelleme Yapmıyor

WordPress hataları, bir çok kullanıcının sorunu olarak görünmektedir. WordPress güncelleme hataları ile karşılaşan site sahipleri, hata çözüm yöntemlerini aramakta vede belli ayrıntılar, detaylar bulamamaktadır. Bu yazımzı da siz değerli kullanıcılarımız için hazırladığımız wordpress güncelleme hatalarına çözüm yöntemlerini hazırladık. Wordprss yazılımı nı kullanan, site sahipleri için güvenli vede son yenilikleri kullanabilmeleri için yeni güncellemelere geçilmesi gerektiğini bilmelidir. WordPress sürümünü olarak yeni sürümün gelmesi üzerine site üzerinden yapılan mesajlı uyarı ile kullanıcıların, otomatik yada manuel olarak yeni sürüme geçmeleri gerekmektedir.

Güncellemeyi yapacak olan site sahipleri bazen bu güncelleme de sorunlarla karşılaşmaktadırlar. Peki bu hatalar neden kaynaklanıyor, sebebi nedir sorusuna gelirsek, bazen hosting ile ilgili sorunlardan, bazen ise kullanmakta olduğunuz eklentilerden dolayı hatalar alınmaktadır. Yapacağınız güncelleme wordpress sürümünün yenisi kullanmış olduğunuz eklentiler ile uyumlu olmamasından dolayı sorunlarla başbaşa kalabilirsiniz.

WORDPRESS GÜNCELLEME NASIL YAPILIR

WORDPRESS GÜNCELLEME

WordPress güncellemesi ile ilgili hiç birşey yapmadan önce yapmanız gereken, sitenizin cpanel üzerinden databese vede site dosyalarınızın yedeklerini mutlaka almanızı öneririz. Güncelleme işlemine başlamadan önce, tüm eklentilerinizi pasif hale getirmeniz de sizin için daha iyi olacaktır. Daha sonra ise, wordpress güncellemesi yapmak için wordpress admin panelinden sitenize giriş yaparak otomatik olarak kolay şekilde wordpress güncellemesini yapabilirsiniz. Yada ‘Automatic Updater’ eklentisi kullanarak, wordpress sürümünü vede kullanmış olduğunuz eklentileri zahmetsiz şekilde güncelleyebilirsiniz. Sizde otomatik olarak güncellediğiniz wordpress sürümü yada eklentileriniz ile ilgili hatalar ile karşılaştıysanız wordpress güncellemesini manuel olarak yapabilirsiniz.

MANUEL WORDPRESS GÜNCELLEMESİ

WordPress resmi sayfasından öncelikle, en güncel wordpress sürümünü indirin. Filezilla, ftp yardım programı ile sitenizin anadizini bölümüne giriniz. Girmiş olduğunuz anadizin de karşınıza gelen ‘WP-İNCLUDES vede WP-ADMİN‘ klasörlerini silin. ‘WP-CONTENT‘ klasörüne dokunmayın. İndirmiş olduğunuz wordpress sürümün’den ‘WP-İNCLUDES‘ vede ‘WP-ADMİN‘ klasörlerini anadizinde silmiş olduğunuz dosyaların o dizine atınız. Daha sonra ise ‘WP-CONTECT‘ klasörünü, ftp içinde ki ‘WP-CONTECT‘ üzerine kopyalayın. En son olarka ise, wordpress dosyalarınızı da tümünü anadizine kopyalayarak, güncelleme işlemini bitirebilirsiniz.

htpp://siteadınız.com/wp-admin/upgrade.php‘ adresini tarayıcı arama bölümüne yazıp, databese güncellemesini yaparak, yeni sürümün güncelleme işlemini bitirmiş olursunuz. Eğer ki hala siteniz, wordpress güncelleme hatası veriyorsa, ftp üzerinden kök dizinde bulunan ‘.maintenance‘ dosyasını silebilirsiniz. Artık hata almayacak vede güncellemenizi yapabileceksiniz.

WordPress Güncelleme Hatalarına Çözüm Yöntemleri, hakkında wordpress güncellemesini bulabilirsiniz. Sizde eğerki wordpress güncelleme hataları çözüm yöntemleri ile ilgili sorularınız varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Dondurmalı İrmik Helvası Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed