Siteyi Yavaşlatan WordPress Eklentileri Nedir?

Siteyi Yavaşlatan WordPress Eklentileri Nedir? Nasıl Bulunur? Kullanılır? Siteyi yavaşlatan wordpress eklentileri nasıl kullanılır? Hakkında bilgiler…

Siteyi Yavaşlatan WordPress Eklentileri Nedir? Nasıl Bulunur? Kullanılır?

Siteyi Yavaşlatan WordPress Eklentileri Nedir
Sayfa İçeriği: Siteyi Yavaşlatan WordPress Eklentileri Nedir

Son zamanlar da en çok merak edilen ve webmasterlar tarafından araştırılan, siteyi yavaşlatan wordpress eklentileri ile ilgili bazı sorular. Bu sorular ile ilgili sitemizin içeriğin de, siz değerli dostlarımız için siteyi yavaşlatan wordpress eklentileri nasıl bulunur? ve siteyi yavaşlatan wordpress eklentileri nasıl kullanılır? Sorularının cevaplarını ayrıntılı olarak derleyip hazırladık. Peki Siteyi yavaşlatan wordpress eklentileri nedir?

WordPress eklentileri genellikle site çalışmalarınızı hızlandıran vede zamandan tasarruf etmenizi sağlayan destekçilerdir. Siteniz de hazır eklentiler çalışmalarınızı önemli ölçü de kolaylaştırmakta. Bazı wordpress eklentileri arka plan da sitenizin geç açılmasına ya da daha büyük hasarlara neden olmasını sağlayabilir. Sitede ki yavaşlığın asıl nedeni arka plan da, gereksiz işlemler yapan ya da ağır çalışan bazı wordpress eklentileri olabilmektedir. Sitenizi yavaşlatan wordpress eklentileri yüzünden kullanıcı vede gelir kaybı da yaşanabilmektedir. Bu nedenle sitenize yeni wordpress eklentileri kurarken, dikkatli davranmanız gerekmektedir. Yazımızın devamına giderek siteyi yavaşlatan wordpres eklentileri ile ilgili bazı bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz.

Siteyi Yavaşlatan WordPress Eklentileri Nasıl Bulunur?

Siteyi Yavaşlatan WordPress Eklentileri Nasıl Kullanılır?

Sitenizi yavaşlatan wordpress eklentilerini bulurken, en büyük yardımcınız yine başka bir eklenti olacaktır. Bu kullanacağınız eklenti ise ‘P3 (Plugin Performance Profiler) olmaktadır. Bu eklenti diğer yavaş olan eklentileri analiz eden, ücretsiz wordpress eklentisidir. P3 eklentisi sayesin de, hangi eklentinin ne kadar hızlı ya da yavaş çalıştığını bulabilir ve öğrenebilirsiniz. Eklentinin son güncellemesinden sonra uzun yıllar geçmiş ama yinede sorunsuz olarak çalışmaktadır.

P3 (Plugin Performance Profiler) Eklentisi Nasıl Kullanılır?

P3 eklentisini hemen kullanmak için, sizin de yapmanız gereken oldukça basit. Diğer eklentileri indirdiğiniz gibi eklentiyi indirerek, siteniz de eklenti bölümünden aktif etmenizdir. Eklentiyi siteniz de aktif ettikten sonra ‘ŞİMDİ TARA’ linkine tıklayın. Bu eklenti de tarama işlemine başlamadan önce, sitede ki aktif tüm öncelleği devre dışı bırakmalısınız. Çünkü önbellekleme sistemi, sitenizin vede eklentilerin kod çalıştırma biçimini değiştirmektedir. Bu da performansı etkilemekte vede P3 eklentisinin doğru sonuçlar göstermesini engeller. Önbellek sistemini devre dışı bıraktıktan sonra, P3 eklentisinin içinden ‘TARAMAYI BAŞLAT’ bölümüne tıkayın. Bu bölüme tıkladıktan sonra eklenti ‘OTOMATİK TARAMA’ veya ‘MANUEL TARAMA’ biçimin de iki seçenek sunacak, bu seçeneklerden ‘Otomatik TARAMA’ diyerek taramayı başlatabilirsiniz.

Siteyi Yavaşlatan WordPress Eklentileri Nedir, tüm tarama işlemi tamamlandıktan sonra, eklentilerin yüklenme sürelerini gösteren bir grafik göreceksiniz, bu grafik de site açılış hızının yüzde kaçını hangi eklentinin etkilediğini ayrıntılı olarak bulabilir ve öğrenebilirsiniz. Eğer ki sizin de siteyi yavaşlatan wordpress eklentileri nedir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Siteyi yavaşlatan wordpress eklentileri nedir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da siteyi yavaşlatan wordpress eklentileri bulma yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Gastroenteroloji Hangi Hastalıklara Bakar?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed