Facebook Sohbet Rengi Değiştir Nedir? Nasıl Yapılır?

Facebook sohbet rengi, değiştirmeyi nerde ise çoğu kullanıcı bilmemektedir. Bizlerde size bu yazımızda sohbet rengi nasıl değiştiği hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Facebook Sohbet Rengi Değiştir Nedir? Nasıl Yapılır?

Nerde ise dünyanın çoğunluğu facebook kullanmakta olduğunu günümüzde bilmekteyiz. Yakınları ile sohbet etmek, görüntülü konuşmak, sesli konuşmak gibi bir çok uygulamalar dışında çoğu kullanıcı facebook sosyal ağ mesajlaşmasını kullanmaktadır. Yanı sıra paylaşımlar yaparak, güncellemelerde bulunan facebook, birde sohbet yeri menüsü olduğu bilinmektedir. Çoğu kişi bu bölümde sohbetin rengini değiştirmek istemeleri gözlerden kaçmamaktadır. Şimdi size özgü rengi nasıl seçeceğinizi göstermeye çalışacaz.

Sohbet penceresinde ki renk aslında göründüğü gibide zor değişmemektedir. Her kullanıcının rahatlıkla yapabileceği birşey. Bildiğiniz üzere bu renk değiştirme bazı insanlar için önemli olmasada, kimi insan kendine özgü rengi olmasını yada göz zevkine göre renk seçmesini istemektedir. Bu düzenlemeyide facebook yeni düzenlemesinde güncellemiş olup, kullanıcılara sunmuştur.

facebook-sohbet-rengi-nasil-değişir

Her kullanıcıya özel bir renk verebilir vede konuştuğunuz kişilerden yanlış birine mesaj yazmaktan kurtulmuş olursunuz. Bu özellik aslında bir nevide, güzel bir özellik olduğunu okuyucularımıza söyleyebiliriz. Kişilere özgü sohbet rengi belirlemeniz sizin için daha belirgin bir sohbet etme olanağı sunacaktır.

Sohbet Rengi Değiştir Nedir?

Şimdi size kişilerinize özel olarak sohbet rengini nasıl değiştirebilirsiniz onu gösterelim. Öncelikle, bir sohbet penceresi açalım arkadaşlarınızdan birini seçebilirsiniz. Orda hemen sağ köşede, telefon simgesinin yan tarafında bulunan çark ikonu bulunmaktadır. Oraya tıkladığınız zaman açılan menüde alt kısma doğruRengi Değiştiryazısına tıklayalım.

Aşağıda örnek resimde gösterildiği gibi olacak;

facebook-sohbet-rengi-değiştir

Rengi değiştir yazısına tıkladığınızda aşağıda ki gibi karşınıza “bu konuşma için bir renk seç” menüsü gelecek.

Aşağıda ekte bulunan resimde gördüğünüz gibi bir menü ekranı açılacaktır. Facebook sohbet renk tercihinizi bu pencereden ayarlayabilirsiniz. Bu sayede dilediğiniz kişinin penceresinin sohbet rengini değiştirebilirsiniz vede birbirlerinden ayırt etmeniz için size kolaylık sağlayacaktır. Unutmayın ki, bu özellik sizi bir çok dertten vede yanlış insanlara yazmanızdan kurtarma içinde düşüne bilirsiniz. Aslında özellik oldukça güzel görünmektedir.

facebook konuşma rengi nasıl ayarlanır

Facebook sohbet rengi değiştir, hakkında size kısada olsa birşeyler göstermeye çalıştık umarım yazımızı sonuna kadar okuyup, yararlı bulmuşunuzdur. Takıldığınız bir yer olursa bize yorum bölümünden istediğiniz herşeyi sorabilirsiniz. Destekte bulunmayı vede yazımızı paylaşmayı unutmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed