Google Play Hesabı Nasıl Açılır?

Google play hesabı nasıl açılır bilmeyen arkadaşlar için, sitemiz üzerinden bilgi alıp google play hesabı açıp kullanmaya başlayabilirler. Evet arkadaşlar, google play aslında android işletim sistemi vede tüm telefonlar, diğer cihazlar için olmazsa olmazlar arasındadır. Bu yazımızda size Google Play Hesabı Nasıl Alınır? hakkında kısa bilgi verme yolunda ilerleyeceğiz.

Eğerki sizde diyorsanız benimde google play hesabına ihtiyaçım var işte yazımızı sonuna kadar okuyarak, bir tane google play hesabı sahibi olabilirsiniz. Google Play, açmak okadarda zor birşey değil.

Google Play Hesabı Nasıl Açılır?

Öncelikle Google Play hesabı açmadan önce size biraz google play hakkında bilgi verelim.

Google Play Nedir?

Google Play Ne İşe Yarar?

Android cihazlar için geliştirilmiş bir market diyebiliriz. Aslında Android sistemleri kullanan; Samsung, LG, Sony, General Mobile, Vestel Venüs, Asus, Casper vede diğer cihazlara kurulu olarak gelmektedir. Söyle bir sorunla karşılaşan ziyaretcilerimiz olursa yada sorunu bilmeniz adına açıklık getirelim. Eğerki bir hatadan yada yapılan bir yanlış tıklamadan dolayı telefonuzdan yada tabletinizden google play silinirse yeniden yüklenebilir. Yüklemesini kolaylıkla yapabilirsiniz. Cihaz sıfırlanırsa zaten silinmez. Bunuda aklınızda bulundurmanızda yarar vardır.

Aslında google play telefonunuzda herşey demek, uygulama dendin mi akla gelecek tek şey google play‘dır. Google play ile telefonunuza yada tabletinize oyun bile yükleyebilirsiniz. Ayarları zenginleştirecek bazı araçlar bile kurabilirsiniz. Telefonuz vede tabletiniz için tüm uygulama kurulum işlemlerini google play üzerinden yapıyorsunuz onun için bir tane google play hesabına ihtiyaçınız vardır.

Google Play Hesabı Açma: Evet arkadaşlar, dediğimiz gibi şimdi gelelim google play hesabını nasıl aktif edebileceğinize. Hemen söyleylim google play hesabı demek google üyeliği demektir. Eğerki elinizde bir gmail hesabı varsa, tekrardan yeni bir gmail hesabı almanıza gerek yoktur. Tüm üyelik işleminizi elinizde hali hazırda olan gmail hesabındanda yapabilirsiniz.

Eğerki elinizde gmail hesabı yok ise üyelik işlemi için BURADAN yapabilirsiniz. Bu verdiğimiz adresten ister bilgisayar üzerinden isterseniz mobil üzerinden google hizmetlerini kullanmak için bir tane google hesabı açabilirsiniz. Oluşturduğunuz google hesabı ilede google play uygulamanızı rahatlık ile kullanmaya başlayabilirsiniz.

Google Play’e Giriş Yapma: Telefonunuza asla google play yüklemesi yapmanız gerekmez. Telefonunuzdan google play simgesine tıklayarak girişinizi yapıyorsunuz. Sadece tek yapmanız gereken, yani 1 defaya mahsustur unutmayın daha sonra tekrar istemeyecektir yalnız telefonunuza yada tabletinize reset attığınızda tekrar isteyeceğini unutmayınız. Uygulama indirmek istediğinizde sizden google hesabınızı vede şifresini yazmanızı isteyecektir. O bilgileri yazdıktan sonra dilediğiniz gibi google play hesabını güvenli şekilde kullanmaya başlaya bilirsiniz. Şunu unutmayın eğerki elinizde google üyeliğiniz yoksa, sizden üyelik isteyecektir bunu mutlaka aklınızda bulundurun. Açmış olduğunuz google hesabınızı tüm google ürünleri üzerinde kullanmanız mümkündür, youtube vede gmail, google play gibi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed