Telegram Özellikleri Nelerdir?

Telegram Özellikleri Nelerdir? Telegram Nasıl Kurulur? Telegram numara gizleme nasıl yapılır? İle ilgili bilinmesi gereken bazı bilgiler yazımızda.

Telegram Özellikleri Nelerdir? Telegram Nasıl Kurulur?

Telegram Özellikleri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Telegram Özellikleri Nelerdir

Son zamanlar da yeni mesajlaşma ağı arayan kullanıcıların telegram uygulamasına yönlendiğini görmekteyiz. Telegram uygulaması ile ilgili aramalar oldukça çoğalmaya başlamasıyla bir çok soruların da akılda soru işareti bırakmakta. Yazımızın içeriğin de ise telegram nedir? ve telegram nasıl kurulur? Soruları ile ilgili cevapları bulabilirsiniz. Sizde yazımızın devamına giderek telegram numara gizleme nasıl yapılır? Öğrenebilirsiniz. Peki telegram özellikleri nelerdir?

Telegram uygulaması, 2013 yıllarında rus bilgisayar programcıları Nikolai Durov vede Pavel Durov isimli iki kardeş tarafından yazıldı. Bu uygulamanın merkezi ise Londra’dadır. Telegram uygulamasın da uçtan uça şifreleme özelliği ile bir çok özelliği bünyesinde bulundurmakta ve diğer mesajlaşma uygulamalarından farklı olarak binlerce kişinin katılabildiği grupların oluşturulmasına olanak sağlamakta. Bu uygulama açık kaynak kodludur, kullanım şartlarında yasal olmayan amaçlar ile kullanılamayacağı belirtilmektedir. Yalnız uzmanlar uygulamanın korsan içeriklerin merkezi haline geldiğini, illegal veri paylaşımı yapanlar, yasa dışı faaliyetler yüretenler vede borsa manipülatörleri gibi kötü amaçlı kullanıcılar tarafından yoğun olarak kullanıldığını belirtmekte. Sizde yazımızın devamına giderek telegram özelliklerini bulabilir vede öğrenebilirsiniz.

Telegram Nasıl Kullanılır?

Telegram Özellikleri

Son görülme özelliği kapatılabilmekte.

Mesajlar telegram dahil, üçüncü kişilere iletilmesi engelli.

Telegram sunduğu teknoloji ile telegram bile mesajları görememektedir.

Telefon numarasıyla kayıt olunmasına rağmen, telefon numarası verilmeden kullanıcı adı ile görüşme sağlanmakta.

Telegram Nedir
Telegram Nedir

Bulut tabanlı mesajlaşma özelliği ile her platform saniyeler içerisin de karşınıza gelmekte, içerik eşleştirilmektedir.

Masaüstü uygulaması seçeneği ile kullanma özelliği sunmakta.

Gönderdiğiniz mesajları belirli süre sonra yok etme özelliği bulunmakta. Mesajlar belirlenen sürenin sonunda her iki kullanıcıdan da silinir.

Ekran görüntüsü alındığın da, karşıda ki kullanıcıya bildirim gönderilir.

Telegram Özellikleri Nelerdir, telegram yazılımı iki katmanlı güvenli şifreleme özelliğini desteklemekte. Bu uygulama bulut sohbetleri için sunucu-kullanıcı şifrelemesi vede gizli sohbetler için ek olarak kullanıcıdan kullanıcıya şifreleme olmakta. Bu uygulamayı kullanan kullanıcıların memnun kaldığı ve hiç bir sorun yaşamadığı da uygulamaya gelen yorumlardan belli olmaktadır. Eğer sizin de telegram özellikleri nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Telegram özellikleri nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da telegram özellikleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Signal Uygulaması Özellikleri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed