Google Otomatik Çeviri Özelliği Nasıl Kullanılır?

Google Otomatik Çeviri Özelliği Nasıl Kullanılır? Google Otomatik Çeviri, Google çevrilmiş sonuçlar nasıl engellenir? İle ilgili bilmeniz gerekenler.

Google Otomatik Çeviri Özelliği Nasıl Kullanılır? Google Otomatik Çeviri

Google Otomatik Çeviri Özelliği Nasıl Kullanılır
Sayfa İçeriği: Google Otomatik Çeviri Özelliği Nasıl Kullanılır

Google arama motoru yakın zaman da, internet siteleri vede arama sonuçlarını ilgilendiren çeviri ile ilgili iki belge yayınladı. Bu belgeler de, bu özellikten nasıl fayda sağlayacağınız hakkında bilgiler yer almaktadır. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için google otomatik çeviri ve google çevrilmiş sonuçlar nasıl engellenir? Sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki Google otomatik çeviri özelliği nasıl kullanılır?

Google, bir kaç aydır, bazı kullanıcılara ince ince bu belgeleri ve nasıl çalıştığının haberini vermidi. Bu görüntüler de google’in arama sonuçlarını otomatik olarak çeviren ekran gösterildi. Google’in İngilizce arama sonuçlarını alıp, farklı dile çevirmesi bir çok dil için desteklenmeye başlamış oldu. Yalnız araların da Türkçe yer almıyor. Destekleyen diller ise; Telugu, Tamil, Malayalam, Kanada, Hintçe, Endonezyaca olmaktadır. Yazımızın devamına giderek google otomatik çeviri özelliğini kullanma ile ilgili bazı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Google Çevrilmiş Sonuçlar Nasıl Engellenir?

Google Otomatik Çeviri Özelliği

Google üzerinde arama yapan kişiler, çevrilmiş bağlantıya tıkladığın da Google şu uyarıda bulunuyor; ‘Sayfayla diğer tüm kullanıcı etkileşimi, izlenen tüm bağlantıları otomatik olarak çevirecek olan Google Çeviri aracılığıyladır.‘ Eğer ki bu özelliği kullanmak istemiyor, sadece kendi internet sitenizde ki dilleri göstermek istiyorsanız, bazı adımları yapmanız gerekmektedir. Google çeviri sonuçlarını engellemek için ise, ekstra kod ya da aksiyon almanız gerekmiyor. Çünkü google bu özelliği belirlenen dillerde ki, tüm kullanıcılara sağlamaktadır. Yalnız çevrilmiş sonuçlar özelliğini kullanmak istemiyorsanız, aşağıda yer alan kodları header’da meta kodu olarak yerleştirmeniz gerekmektedir.

Header İçine Yerleştirilecek Kodlar;

< meta name=" robots " content=" notranslate " >
< meta name=" googlebot " content=" notranslate " >

Google Çevrilmiş Sonuçlar Belgesi için bağlantının üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Reklamlarınız Google Çevrilmiş Sonuçlarda Nasıl Görünüyor? Öğrenmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Google Otomatik Çeviri Özelliği Nasıl Kullanılır, google otomatik çeviri özelliği ile ilgili daha fazla bilgilere ulaşmak için, yazımızın içeriğinden bulabilir vede öğrenebilirsiniz. Eğer ki sizin de google otomatik çeviri özelliği nasıl kullanılır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Google otomatik çeviri özelliği nasıl kullanılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da google otomatik çeviri özelliği yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Östrojen Eksikliği Neden Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed