Google PageSpeed Insights Neler Sunacak?

Google PageSpeed Insights Neler Sunacak? PageSpeed Insights Nedir? Google pagespeed ınsights yeni özellikleri nelerdir? Hakkında bilmeniz gerekenler.

Google PageSpeed Insights Neler Sunacak? PageSpeed Insights Nedir?

Google PageSpeed Insights Neler Sunacak
Sayfa İçeriği: Google PageSpeed Insights Neler Sunacak

Google PageSpeed Insights, son zamanlar da en çok tercih edilen site hızını ölçme servisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Arama motoru google tarafından sağlanan bu servis ile sitenizde ki, tüm eksiklikleri mobil platformda ayrı, masaüstü platformunda ayrı olmak üzere inceleme şansınız vardır. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için google pagespeed ınsights yeni özellikleri nelerdir? ve pagespeed ınsights nedir? Sorularının cevaplarına ulaşabilir vede paylaşabilirsiniz. Peki Google PageSpeed Insights neler sunacak?

Yeni sürümle birlik de çok daha basit vede anlaşılabilir hale gelecek olan pagespeed ınsights sonuçları, başlangıç düzeyinde ki, tüm kullanıcıların da sitelerin de iyileştirmeler yapabilmesi için daha fazla veri sunabilecek. Henüz kullanılan sürüm de, 10 yıl önce geliştirilen kodların vede tasarımların kullanılması, 2021 yılı itibari ile servisin beklentileri tam olarak karşılaması mümkün olmadı. Google ise yeni revizyon ile birlikte pagespeed ınsights’ı daha etkin hale getirmektedir. Yazımızın devamına giderek google pagespeed ınsights neler sunacak? ayrıntılı olarak bulabilir vede öğrenebilirsiniz.

Google PageSpeed Insights Nedir?

Google PageSpeed Insights Yeni Özellikleri

Test sonuçların da bulunan sayfa resmi artık bulunmayacak. Görsel vede küçük resimleri sadece laboratuvar verileri kısmından görebileceksiniz.
Özet vede genişletilmiş veriler olarak, farklı kısımlara yer verilecek. Böylelikle kişilerin verileri daha iyi biçimde analiz etmesi mümkün olacak.
Mobil vede masaüstü performansı etiketleri ile iki sürüm arasın da, ayrım daha net bir biçimde olacak. Üst bölümde ki gezinme menüsüne mobil vede masaüstü bağlantıları ilave edilecek.
Önemli site verileri değerlendirmesin de başarılı veya başarısız olarak gösterilen sonuçlar değiştirilecek. Daha kapsamlı verilerle, iyileştirme yapılması da mümkün olacak.

Laboratuvar ile saha verileri arasın da ayrım yapılmasına imkan verilecek. Yeni versiyonla kullanıcı arayüzü daha sezgisel hale gelecek. Alan verileri vede lab verileri için farklı etiketler kullanılacak.
Önemli site verileri değerlendirmesinin, nasıl hesaplandığı vede neleri etkilediği daha detaylı biçimde yayınlanacak.
PageSpeed Insights tasarımı tamamen yenilenecek vede google tarafından uygulanan material tasarımı servis de etkinleştirilebilecek.
Saha vede laboratuvar verilerinin ayrılması; ‘ALAN VERİLERİ’ vede ‘LAB VERİLERİ’ için mevcut etiketler, verilerin ne anlama geldiğini vede nasıl destek olabileceğini belirten metinler ile değiştirilecek.

Web sitenizin hızı vede kullanılabilirlik bakımından eksiklerini ücretsiz biçim de listeler iken çözüm önerileri sunan google pagespeed ınsights servisi, öneriler açıklayıcı vede net şekilde olduğundan, sorunları arama motorların da arattığınız da çözümlerine de kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

Google PageSpeed Insights Neler Sunacak, site sahiplerinin ve webmasterin tercih edeceği google pagespeed ınsights servisi google choreme verilerini kullanmaya başladı. Bu özellik ile kullanıcıların sitelerinde ki hız vede kullanım deneyimlerini rapora aktarmaktadır. Özellikle şuanda sadece yüksek ziyaretli siteler de gösterilmektedir. Yeni aktif olmuş siteler de bu servisin görünmesi zaman alabilmektedir. Eğer ki sizin de google pagespeed ınsights neler sunacak, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Google pagespeed ınsinghts neler sunacak, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da google pagespeed ınsights yeni özellikleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Google Otomatik Çeviri Özelliği Nasıl Kullanılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed