LiteSpeed Cache Eklentisi Özellikleri Nelerdir?

LiteSpeed Cache Eklentisi Özellikleri Nelerdir? LiteSpeed Cache Kurulumu, LiteSpeed cache eklentisinin avantajları hakkında merak ettikleriniz yazımızda.

LiteSpeed Cache Eklentisi Özellikleri Nelerdir? LiteSpeed Cache Kurulumu

LiteSpeed Cache Eklentisi Özellikleri Nelerdir
Sayfa İçeriği: LiteSpeed Cache Eklentisi Özellikleri Nelerdir

WordPress alt yapısına sahip, web sitelerinin optimizasyonun da tercih edilen en etkili eklentilerden olan litespeed cache, sayfa açılış hızına doğrudan etki etmektedir. Bu eklenti sayesin de wordpress web sitenizde ki görselleri, css’leri vede javascript’leri ve veritabanını optimize ederek, dosya boyutlarını minimize etmekte ve gereksiz verileri temizlemektedir. Bu sayede ise web sitenizin çok daha hızlı açılmasını ve çalışmasını sağlamaktadır. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için litespeed cache kurulumu ve litespeed cache eklentisinin avantajları ile ilgili sorularının cevaplarına ulaşabilir ve öğrenebilirsiniz. Peki LiteSpeed cache eklentisi özellikleri nelerdir?

Litespeed cache eklentisi, teknik olarak tüm cache’leme işlemini, sunucu üzerin de yaparak, sunucu tarafında kullanılan kaynakları da önemli ölçüde hafifletmektedir. Bu eklenti, diğer cache eklentilerine göre web sitenizin hızlı açılması vede sunucunuzun kaynaklarının daha verimli kullanılmasıyla alakalı doğrudan etki etmektedir. Litespeed cache eklentisinin kurulumu ve kullanımı da oldukça kolaydır. Yazımızın devamın da litespeed cache kurulumu ile ilgili bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz.

LiteSpeed Cache Eklentisinin Avantajları Nelerdir?

LiteSpeed Cache Kurulumu

Litespeed cache eklentisinin kurulumunu yapmak için wordpress admin paneline girin. Sol menü de yer alan ‘EKLENTİLER‘ sekmesine gidin. Arama yerine ‘LiteSpeed Cache‘ yazarak eklentiyi aratın ve çıkan sonuçlar da ‘HEMEN YÜKLE‘ diyerek eklentiyi yükleyin. Yükleme işlemi bittikten sonra ‘ETKİNLEŞTİR‘ butonuna basın ve web sitenizi optimze etmeye başlayın.

LiteSpeed cache eklentisi, WordPress sitenizin sayfa açılış hızını yükselterek, ziyaretçilerinizin sayfa da dolaşmasını daha kolaylaştırır. Web sitenizin hemen çıkma oranlarının yüksek olmasının, en temel nedenlerinden biri de, sayfa açılış hızının yavaş olduğu düşünüldüğünde, seo çalışmalarına da etki edebilmektedir. Bu yüzden litespeed cache eklentisi optimizasyonlarıyla wordpress siteniz de %90’a kadar performans artışı yakalayabilirsiniz.

LiteSpeed Cache Eklentisi Özellikleri

Veritabanı optimizasyonu,
Sunucu tarafında önbellekleme,
CSS ve JavaScript kombinasyonu,
İçerik dağıtım ağı desteği,
JavaScript, CSS ve HTML sıkıştırma,
Web crawler. Yani bütün url’lerin taranması,
Tarayıcı önbelleğinin temizlenmesi,
HTTP ve 2 Push,
Görsel optimizasyonu,
Özel önbellek.

LiteSpeed cache eklentisi ile sitenizi hızlandırmak için; WordPress admin panelin de, sol menüde yer alan litespeed cache eklentisine girin. Alt menülerinde ki ‘İMAGE OPTİMİZATİON‘ seçeneğine basın. Açılan sayfa da, üst bölümde yer alan ‘UPDATE STATUS‘ butonuna basın. Aynı sayfa yenilendikten sonra ‘İMAGE INFORMATİON‘ menüsünün altın da yer alan ‘SEND OPTİMİZATİON REQUEST‘ butonuna basın. Bu işlemden sonra, web sitenizde ki görseller optimize edilecektir. Daha sonra sayfayı yenileyin ve ‘PULL İMAGES‘ butonuna basın. Karşınıza gelen sonuçlar içerisin de optimizasyon yapılan görselleri görebilirsiniz.

LiteSpeed Cache Eklentisi Avantajları

Google arama sonuçların da yükselmenize etki etmekte,
Web sitenizin açılış hızını yükseltir,
Hemen çıkma oranlarını düşürmekte,
Sayfa boyutlarını düşürmekte,
Ziyaretçilerinizin sadakatini yükseltir.

LiteSpeed Cache Eklentisi Özellikleri Nelerdir, wordpress alt yapısına sahip olan, web sitelerinin optimizasyonun da tercih edilen litespeed cache eklentisi, en etkili eklentiler arasında yer almaktadır. Bu eklenti, diğer cache eklentilerine göre sitenizin açılış hızını yükseltmektedir. Sunucu kaynaklarının daha verilmli kullanılmasına da doğrudan etki etmektedir. Eğer ki sizin de litespeed cache eklentisi özellikleri nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Litespeed cache eklentisi özellikleri nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da litespeed cache eklentisi özellikleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Krup Hastalığı Neden Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed