WordPress’de Yazma ve Yazı Yayınlama Ayarları??

WordPress’de Yazma ve Yazı Yayınlama Ayarları nasıl olmalı, wordpress’de yazma ayarını nasıl yaparsak faydalı şekilde kullanabiliriz. WordPress’de yazı yayınlama ayarları ne gibi olması gerekiyor?

WordPress’de Yazma ve Yazı Yayınlama Ayarları??

Sanal dünyada, her website kullanıcılarının uğraşmış olduğu, altyapısını wordpress kullanan kullanıcılar için yazma ve yazı yayınlama ayarlarını, bu yazımızda size anlatmaya çalışacaz. Aslında wordpress oldukça zor bir sistem değildir, genellikle kurulumu kolay olan wordpress‘i tüm herkes tercih etmektedir. Vede google arama motorununda sevdiği sistemler arasındadır. Kodlamaları php olan wordpress hakkında size az biraz bilgi vermemiz gerekirse, güzel eklentiler sayesinde istediğiniz dizayn kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz. Kurmak istediğiniz her alanda ki web sitenize, temalar satın alabilir, oluşturmada kolaylık sağlayabilirsiniz.

Neden Herkes WordPress’i Tercih Ediyor?

Aslında bunun bir nedeni olduğunu bizlerde sanmıyoruz, sadece kolay kurulumu vede kolay kullanışı olan sisteme sahip olması kullanıcılarıda yormamakta. Şuana denk ortalama hesap, 60 milyon kullanıcı wordpress alt yapısını kullanmaktadır. Türkiye, dünya sıralamasına bakınca 8.ci sırada yer almaktadır. Türkiyede nerden baksanız şuanda, 420.000 kişi wordpress alt yapısını kullanmaktadır.

wordpress-yazi-yazma-ayarlari

WordPress’de Yazma ve Yazı Yayınlama Ayarları??

Şimdi gelelim, wordpress yazma ayarlarının nasıl olduğuna. Öncelikle yazma ayarlarına gelmeden önce, wordpress admin panelimize giriş yapalım. BAŞLANGIÇ menüsünden AYARLAR bölümüne tıklıyoruz.

Oradan hemen YAZMA tıklıyoruz.

Aşağıda resimde gördüğünüz gibi.

yazma-ayarları

Daha sonra gelen ayarlar sayfasında sırasıyla yapmanız gerekenleri sırasıyla söyleyelim.

BİÇİMLENDİRME : Burada gülücükleri vede işaretlemelerde değişimi, değiştirmeye sağlıyor. Aslında tık işaretini kaldırmanızda bi mahsur yoktur aynen kalmasından yanayız herzaman. Zevkinize kalmıştır. Bulunan ikinci işaret ise hatalı yazılıumları düzeltilmesini bildirmekte bu işaretin kaldırılmış durması sizin yararınıza olacaktır.

VARSAYILAN YAZI KATEGORİSİ : Aslında bunu yapmak istediğiniz kategori olarak değiştirmeniz sizin için genel kategorisinide silmenize olanak sağlar. WordPress ilk kurduğunuzda birinci kategori olarak genel gelmekte vede bunu boşta olsa silemiyorsunuz eğerki burdan yeni açtığınız bir kategoriyi seçerseniz daha sonra genel kategorisini rahatlıkla silebilirsiniz.

VARSAYILAN YAZI BİÇİMİ : Bu bölüm genellikle içerik oluşturucular için çok önem arz etmemektedir. Ama biz yinede ne işe yaradığını size söyleyelim. Varsayılan yazı biçimi menüsüde sizin yazmış olduğunuz yazı neyi ifade ediyor onu belirtebiliyorsunuz.

E-POSTA İLE YAZI YAZMA : Arkadaşlar bu bölüm önemlidir, burda yapacağınız değişikliğe dikkat etmeniz gerekmektedir. Genellikle bu bölümü mutlaka değişiniz. Burada yazdığınız bilgileri ise kimse ile paylaşmayın vede göstermeyin yoksa sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu özellik aslında çokta gerekli birşey değil wordpress için, ama yinede ordaki bilgileri değiştirin.

SERVİSLERİ GÜNCELLE : WordPress yeni yazı yazdığınızda ping servislerine ileten güncelleme servislerinin olduğu bölümdür. Buraya isterseniz dışarıdan aldığınız bir ping servisinide ekleyebilirsiniz. Yeni yazılarınızın indexleme işlemi ping servisleriyle olmakta olduğunu unutmayınız.

Gördüğünüz gibi wordpress’de yazma ayarları bölümümüz bukadar arkadaşlar. Dilediğiniz gibi kullanabilir, yazı yayınlama ayarlarınızı yapabilirsiniz. Takıldığınız veya merak ettiğiniz birşey olursa yorumla sorabilirsiniz. WordPress Yazı Yazma Ayarları İle İlgili Tüm Bilmek İstediklerinizi Sorabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed